Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

O Název Dopravní výchova - značky O Šablona CZ.1.07/1.4.00/21.2698 O Poř.číslo O Autor šablony Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS O Datum.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "O Název Dopravní výchova - značky O Šablona CZ.1.07/1.4.00/21.2698 O Poř.číslo O Autor šablony Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS O Datum."— Transkript prezentace:

1

2 O Název Dopravní výchova - značky O Šablona CZ.1.07/1.4.00/21.2698 O Poř.číslo O Autor šablony Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS O Datum

3 Metodika Žáci se orientují v základních termínech dané problematiky Procvičení získaných vědomostí pomocí pracovních listů Žáci dokáží popsat průjezd křižovatkou Žáci dokáží řešit dopravní situace

4 Dopravní značky upravující přednost v jízdě křižovatka hlavní silnice konec hlavní silnice dej přednost v jízdě stůj, dej přednost v jízdě přednost protijedoucích vozidel přednost před protijedoucími vozidly Mají různý tvar:

5 Dopravní značky - výstražné křižovatka zatáčka kruhový objezd světelné signály děti železniční přejezd bez závor pozor, přechod pro chodce Jsou ve tvaru trojúhelníku:

6 Dopravní značky - zákazové zákaz vjezdu všech vozidel zákaz vjezdu jízdních kol zákaz předjíždění zákaz vstupu chodců zákaz zastavení konec zákazů zákaz stání Jsou ve tvaru kruhu:

7 Dopravní značky - příkazové kruhový objezd přikázaný směr jízdy stezka pro chodce stezka pro cyklisty přikázaný jízdní pruh konec jiného příkazu jiný příkaz Jsou ve tvaru kruhu:

8 Dopravní značky – informativní směrové směrová tabule pro příjezd k dálnici směrová tabule návěst před křižovatkou obec konec obce

9 Dopravní značky – dodatkové tabulky tvar křižovatky počet vzdálenost

10 Dopravní značky vodorovné přechod pro chodce přejezd pro cyklisty jízdní pruh pro cyklisty parkovací pruh

11 Dopravní zařízení dopravní kužel vodící tabule směrový sloupek zastavovací terč

12 Co si pamatuješ? Pojmenuj značky

13 Co si pamatuješ? Pojmenuj značky

14 Pracovní list Zahraj si jednu z poznávacích her. Kolika bodů jsi dosáhnul? http://www.dopravni-znaceni.eu/test/ http://www.autoskola- testy.cz/autoskola_test_otazky.php?test_ident=8gluca4 01ubtwye http://www.autoskola- testy.cz/autoskola_test_otazky.php?test_ident=8gluca4 01ubtwye značky Pokud máte možnost, vyzkoušejte si v praxi na dopravním hřišti své znalosti. Uspořádejte ve škole soutěž.

15 Čerpáno z: http://www.dopravni-znaceni.eu/znacky/dopravni-znacky- dodatkove-tabulky/ http://www.policie.cz/clanek/krizovatky-pro-cyklisty-test- nejen-pro-cyklisty.aspx http://www.nadacemalina.cz/?stranka=krizovatky http://www.zakruta.cz/ http://www.vsechny- autoskoly.cz/zakon_o_provozu_na_pozemnich_komunikacich /jizda_krizovatkou/ U obrázků jsou zdroje uvedeny. Autorem textů, není –li uvedeno jinak, je Mgr. Zuzana Vyhnálková.


Stáhnout ppt "O Název Dopravní výchova - značky O Šablona CZ.1.07/1.4.00/21.2698 O Poř.číslo O Autor šablony Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS O Datum."

Podobné prezentace


Reklamy Google