Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Desetkrát pravidlo, jak se chovat na počítači. Pravidlo 1 Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně. Nedávej.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Desetkrát pravidlo, jak se chovat na počítači. Pravidlo 1 Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně. Nedávej."— Transkript prezentace:

1 Desetkrát pravidlo, jak se chovat na počítači

2 Pravidlo 1 Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně. Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně.

3 Pravidlo 2 Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Svou intimní fotku neposílej ani kamarádovi nebo kamarádce - nikdy nevíš, co s ní může někdy udělat. Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Svou intimní fotku neposílej ani kamarádovi nebo kamarádce - nikdy nevíš, co s ní může někdy udělat.

4 Pravidlo 3 Udržuj hesla (k e-mailu i jiné) v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. Udržuj hesla (k e-mailu i jiné) v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi.

5 Pravidlo 4 Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Ignoruj je. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Ignoruj je.

6 Pravidlo 5 Nedomlouvej si schůzku přes internet, aniž bys o tom řekl někomu jinému. Nedomlouvej si schůzku přes internet, aniž bys o tom řekl někomu jinému.

7 Pravidlo 6 P okud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku.

8 Pravidlo 7 Svěř se dospělému, pokud tě stránky nebo něčí vzkazy uvedou do rozpaků, nebo tě dokonce vyděsí. Svěř se dospělému, pokud tě stránky nebo něčí vzkazy uvedou do rozpaků, nebo tě dokonce vyděsí.

9 Pravidlo 8 Nedej šanci virům. Neotevírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy.

10 Pravidlo 9 Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš. Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš.

11 Pravidlo 10 Když se s někým nechceš bavit, nebav se.


Stáhnout ppt "Desetkrát pravidlo, jak se chovat na počítači. Pravidlo 1 Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně. Nedávej."

Podobné prezentace


Reklamy Google