Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vzdělávací materiál vytvořený v projektu OP VK Název školy:Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20 Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0211 Název projektu:Zlepšení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vzdělávací materiál vytvořený v projektu OP VK Název školy:Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20 Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0211 Název projektu:Zlepšení."— Transkript prezentace:

1 Vzdělávací materiál vytvořený v projektu OP VK Název školy:Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20 Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0211 Název projektu:Zlepšení podmínek pro výuku na gymnáziu Číslo a název klíčové aktivity:VI/2 - Vytváření podmínek pro rozvoj znalostí, schopností a dovedností v oblasti finanční gramotnosti

2 Anotace Název tematické oblasti: Finanční gramotnost pro vyšší gymnázium 1 Název učebního materiálu: Bezhotovostní placení Číslo učebního materiálu: VY_62_INOVACE_FG0204 Vyučovací předmět: Základy společenských věd Ročník: 1. - 4. ročník čtyřletého gymnázia 5. - 8. ročník osmiletého gymnázia Autor: Mgr. Hana Mikušková Datum vytvoření: 7. 1. 2014 Datum ověření ve výuce: 11. 2. 2014 Druh učebního materiálu: Prezentace Očekávaný výstup: Orientuje se v problematice placení účtů v bance, zná možnosti plateb a výhody SIPO. Metodické poznámky:Materiál lze využít při výkladu nového učiva a při frontálním opakování se třídou.

3 Bezhotovostní placení

4 Pro bezhotovostní placení otevírají banky svým klientům běžné účty. Vedou je v české měně i v cizích měnách = devizové účty (euro, americký dolar) O pohybu peněz informuje banka klienta výpisem z účtu.

5 Jak platit účty v bance = úhradová forma placení :

6 Klient dá příkaz bance = příkaz k úhradě Zadávání příkazu k platbě: Písemně na formuláři podepsaném podle podpisového vzoru Formou přímého bankovnictví: telefonem, mobilním telefonem, přes internet nebo homebanking. Ústně u přepážky Banka odepíše z účtu klienta stanovanou částku a připíše ji na účet příjemce platby.

7 Jednorázový platební příkaz: Na jiný účet platím pouze jednou Trvalý platební příkaz: Na jiný účet platím pravidelně stejnou částku

8 Platba kartou: Nákup v obchodě. Prodávající převádí na účet obchodu z mé karty určitou částku. Inkaso: Souhlasím, aby mnou určená instituce, osoba nebo firma z mého účtu pravidelně převáděla peníze na svůj účet.

9 SIPO = Sdružené inkaso plateb obyvatelstva: Souhlasím, aby Česká pošta vybírala z mého účtu peníze a posílala je na jiné účty. (na celkovou částku lze stanovit limit)

10 Zdroje: ze zdrojů autorky


Stáhnout ppt "Vzdělávací materiál vytvořený v projektu OP VK Název školy:Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20 Číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0211 Název projektu:Zlepšení."

Podobné prezentace


Reklamy Google