Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Téma Úhly Anotace Znázornění a zápis úhlu Autor Mgr. Martina Mašterová Jazykčeština Očekávaný výstup Žák si osvojuje znázorňování úhlů Speciální vzdělávací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Téma Úhly Anotace Znázornění a zápis úhlu Autor Mgr. Martina Mašterová Jazykčeština Očekávaný výstup Žák si osvojuje znázorňování úhlů Speciální vzdělávací."— Transkript prezentace:

1 Téma Úhly Anotace Znázornění a zápis úhlu Autor Mgr. Martina Mašterová Jazykčeština Očekávaný výstup Žák si osvojuje znázorňování úhlů Speciální vzdělávací potřeby- žádné - Klíčová slova Ramena, vrchol, úhel Druh učebního materiáluPrezentace Power Point Druh interaktivity Vzdělávání žáků prostřednictvím digitálních technologií. Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzdělávání1. stupeň, 2. období Typická věková skupina11-12 let Celková velikost 136 kB VY_32_INOVACE_12_02_M

2 Úhly Úhly VY__32_INOVACE_12_02_M

3 V A B Úhel je část roviny, jejíž hranice tvoří dvě polopřímky VA, VB se společným počátkem V. Velikost úhlu vyjadřuje počet stupňů, o který se musí jedna polopřímka otočit kolem vrcholu úhlu V, aby dosáhla polohy druhé polopřímky. V- vrchol úhlu VA, VB- ramena úhlu PAMATUJ! ÚVOD

4 V POPIS A B Úhel vyznačujeme na obrázku obloučkem. V tomto případě úhel AVB. Prostřední písmeno označuje vždy vrchol úhlu. Vrchol úhlu (počátek) Ramena úhlu (polopřímky VA a VB)

5 Nulový úhelPlný úhelPravý úhel Ramena úhlu jsou totožná. Splynou bez otáčení (0°) K otočení jednoho ramene je třeba 360° Čtvrtina plného úhlu, jeho velikost je 90°. Ramena úhlu jsou k sobé kolmá.

6 Přímý úhelOstrý úhelTupý úhel Polovina plného úhlu je 180°, ramena jsou opačné polopřímky. Každý úhel, který je menší než pravý úhel. Kterýkoli úhel,který je větší než pravý úhel, ale menší než přímý úhel.

7 Jaké jsou to úhly? 1) 2) 3) 4) PŘÍMÝ OSTRÝ TUPÝ PRAVÝ

8 Zadání 1: Zapiš několik úhlů, které vidíš na obrázku. EGF N M C B A Zadání 2: Zapiš, které body náleží a které nenáleží barevně vyznačenému úhlu OPR. Růžově vyznačenému úhlu OPR náleží body: _______________________ Modře vyznačenému úhlu OPR náleží body: _______________________ Body, které náleží oběmá úhlům: _______________________ P O H C ER G A


Stáhnout ppt "Téma Úhly Anotace Znázornění a zápis úhlu Autor Mgr. Martina Mašterová Jazykčeština Očekávaný výstup Žák si osvojuje znázorňování úhlů Speciální vzdělávací."

Podobné prezentace


Reklamy Google