Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Celkový a mezní produkt Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T.G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Celkový a mezní produkt Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T.G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí."— Transkript prezentace:

1 Celkový a mezní produkt Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T.G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí

2 Základní faktory výroby práce (pracovní síla) půda (přírodní zdroje) kapitál

3 Celkový a mezní produkt Přírůstky celkového produktu s rostoucím množstvím používaného výrobního činitele stále klesají. Z teoretického hlediska se vždy uvažuje tak, že se mění pouze jeden z výrobních faktorů, přičemž zbývající 2 zůstávají stejné.

4 Celkový produkt Výrobní činitel Produkt Celkový produkt

5 Mezní produkt Výrobní činitel Produkt Mezní produkt

6 Pravidlo maximalizace zisku Obdoba maximalizace užitečnosti důchodu spotřebitele.

7 Pravidlo maximalizace zisku Podniky ve snaze o maximální zisk hledají takovou kombinaci výrobních činitelů, při které jsou minimální náklady na určitou produkci. Podnik bude najímat výrobní činitele ve stále větším měřítku, až do okamžiku, kdy se mezní produkt na peněžní jednotku tohoto činitele vyrovná meznímu produktu na peněžní jednotku u ostatních výrobních činitelů.

8 Pravidlo maximalizace zisku Mezní produkt práce Cena práce Mezní produkt půdy Cena půdy Mezní produkt kapitálu Cena kapitálu

9 Cena Cena je ohodnocení zboží penězi. Tržní cena vzniká na trhu při aktuálním vztahu nabídky a poptávky. Soulad nabídky a poptávky představuje tržní rovnováhu.

10 Trh Množství Q Cena C Poptávka Nabídka Rovnovážná cena Rovnovážné množství

11 Celkový a mezní produkt Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T.G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí


Stáhnout ppt "Celkový a mezní produkt Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T.G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí."

Podobné prezentace


Reklamy Google