Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mezinárodní vztahy ve 20. letech Petr Machala. 1.Jaké byly výsledky I. světové války? 2.Komu se říkalo „ztracená generace“? 3.Kdo byl označen za hlavního.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mezinárodní vztahy ve 20. letech Petr Machala. 1.Jaké byly výsledky I. světové války? 2.Komu se říkalo „ztracená generace“? 3.Kdo byl označen za hlavního."— Transkript prezentace:

1 Mezinárodní vztahy ve 20. letech Petr Machala

2 1.Jaké byly výsledky I. světové války? 2.Komu se říkalo „ztracená generace“? 3.Kdo byl označen za hlavního viníka války? 4.Poučí se lidé z války a budou žít v míru a demokracii? Co už známe.

3 obnovit válkou zničené hospodářství přejít na mírovou výrobu nastává „zlaté období“ – KLID ZBRANÍ nedostatek potravin a surovin hospodářský rozvoj nastává v roce 1924 -1929 Víte jaký byl hlavní úkol poválečné Evropy?

4 Konference v Janově – 1922  účast 28 států, bez USA a Turecka  poválečné hospodářství, reparace Německa  sblížení německé a sovětské delegace  smlouva v Rapallu – základ hospodářské spolupráce  Německo uznalo SSSR Víte co je to pacifistická éra?

5 1923 francouzské a belgické vojsko obsadilo vojensky Porúří (neplacení reparací) v Mnichově došlo k pokusu o puč (Hitler)

6 Dawesův plán– 1924  plán hospodářské obnovy Německa  stabilizace marky – „dolarová injekce“ (úvěr na 800 miliónů zlatých marek)

7 Konference v Locarnu - 1925 účast N+I+F+VB přijat rýnský garanční pakt

8 Briand-Kellogův pakt – 1928  podle A. Brianda a Franka Kelloga  vojenský pakt  podepsalo 57 států (i SSSR)  spory se neměly řešit válkou  nebyly stanoveny sankce za porušení

9 Youngův plán – 1929  hospodářské sblížení N+USA  reparace byly sníženy o 20%  délka plateb byla prodloužena o 59 let

10 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Mezinárodní vztahy ve 20. letech Petr Machala. 1.Jaké byly výsledky I. světové války? 2.Komu se říkalo „ztracená generace“? 3.Kdo byl označen za hlavního."

Podobné prezentace


Reklamy Google