Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzika 7. ročník Druhy pohybu – přímočarý, křivočarý Anotace Prezentace, která se zabývá přímočarým a křivočarým pohybem těles Autor Ing. Zdeněk Fišer.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzika 7. ročník Druhy pohybu – přímočarý, křivočarý Anotace Prezentace, která se zabývá přímočarým a křivočarým pohybem těles Autor Ing. Zdeněk Fišer."— Transkript prezentace:

1

2 Fyzika 7. ročník Druhy pohybu – přímočarý, křivočarý Anotace Prezentace, která se zabývá přímočarým a křivočarým pohybem těles Autor Ing. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstup Žáci popíší pohyb tělesa SVPNe Klíčová slova Fyzika, pohyb Druh učebního materiálu Prezentace Druh interaktivity Kombinace Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let Celková velikost 791 kB

3 Fyzika 7. ročník Druhy pohybu

4 Přímočarý a křivočarý

5 Přímočarý Jaký Jaký tvar má trajektorie přímočarého pohybu? Přímka Přímka !!!

6 Křivočarý Jaký Jaký tvar má trajektorie křivočarého pohybu? Křivka Křivka !!!

7 Otázky a úkoly 1. Uveď příklad tělesa, které je v klidu vzhledem k jedoucímu autobusu. 2. Může se pohybovat sloup veřejného osvětlení, dům či dlažební kostka? 3. Rozhodni, zda se jedná o pohyb přímočarý nebo křivočarý: let včely, pád hrušky ze stromu, pohyb sněhové koule při koulování, pohyb loďky na řece.


Stáhnout ppt "Fyzika 7. ročník Druhy pohybu – přímočarý, křivočarý Anotace Prezentace, která se zabývá přímočarým a křivočarým pohybem těles Autor Ing. Zdeněk Fišer."

Podobné prezentace


Reklamy Google