Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Československo po hospodářské krizi Petr Machala.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Československo po hospodářské krizi Petr Machala."— Transkript prezentace:

1 Československo po hospodářské krizi Petr Machala

2 1.Jaké problémy řešila první vláda? 2.Která odvětví patřila mezi pilíře našeho průmyslu? 3.Podařilo se industrializovat Slovensko? 4.Co to byla Malá dohoda? Kdo ji tvořil? 5.Na který stát se ČSR orientovala? Co už známe?

3 24.10. 1929 krach burzy ve Wall Street nezaměstnanost v r. 1929 bylo naše hospodářství na vrcholu Kdy a kde propukla hospodářská krize? Jaké měla důsledky? Kdy propukla hospodářská krize v ČSR? Jaké měla důsledky?

4 hospodářská krize vrcholí v ČSR na přelomu let 1932/33 roste nezaměstnanost žebračenky

5 krize zasáhla nejvíce Sudety- lehký průmysl pohraničí se radikalizuje nacistická strana DNSAP usilovala o připojení k Německu

6 DNSAP r. 1933 zrušena r. 1934 vznikla SdP (Sudetoněmecká strana), vede Konrád Henlein

7 na Slovensku se radikalizuje Hlinkova ľudová strana požadavek autonomie Jaká byla situace na Slovensku? Andrej Hlinka Jozef Tiso

8  radikalizovala se i KSČ  plní nařízení Moskvy  při prezidentských volbách r. 1934 vyšli s heslem:“Ne Masaryk, ale Lenin!“  na Gottwalda vydán zatykač, utíká do Moskvy Kdo se ještě radikalizoval?

9  radikalizují se čeští fašisté  vede Radola Gajda  v r. 1933 se pokusili v Brně Židenicích o puč útokem na kasárna – absolutní fiasko

10 1935 – parlamentní volby, vítězí SdP novou vládu sestavili agrárníci 1935 – Masaryk podal demisi v prezidentských volbách vítězí Edvard Beneš Nastaly nějaké změny ve vnitřní politice?

11 r. 1934 – uznala ČSR „de iure“ SSSR r. 1935 byla podepsána smlouva o vzájemné pomoci a spolupráci se SSSR smluvně jsme byli svázáni s Francií Hledala česká vláda nové spojence?

12 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Československo po hospodářské krizi Petr Machala."

Podobné prezentace


Reklamy Google