Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Mgr. Petra Pláničková Název:VY_32_INOVACE_404_ŽIVOČICHOVÉ V ZIMNÍ PŘÍRODĚ Téma: STOPY.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Mgr. Petra Pláničková Název:VY_32_INOVACE_404_ŽIVOČICHOVÉ V ZIMNÍ PŘÍRODĚ Téma: STOPY."— Transkript prezentace:

1 Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Mgr. Petra Pláničková Název:VY_32_INOVACE_404_ŽIVOČICHOVÉ V ZIMNÍ PŘÍRODĚ Téma: STOPY VOLNĚ ŽIJÍCÍCH ZVÍŘAT, POROVNÁVÁNÍ STOP Z ZIMNÍ PŘÍRODĚ Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21. 2975 Zkopíruj si logo EU do své práce

2  Prezentace je určena žákům 4. tříd v hodině ČaS – přírodověda, živá příroda, jako výkladová.  Žáci vypráví o zvířatech ve volné přírodě, o jejich základních znacích, výskytu, druhu přijímané potravě, přirozených nepřátelích…  Popisují podle čeho v zimě zvířata rozpoznáváme.  Společně si popisujeme stopy jednotlivých zvířat.

3

4  nepřátelé - orli, lišky, vlci a další dravci  býložravec  Vyskytuje se v otevřené krajině – pole, louky, okraje lesů.  Jeho hnědé zbarvení ho dobře chrání.

5  Patří mezi psovité šelmy – masožravec.  Mezi její kořist patří – myši, hraboši, mláďata srnek, zajíců a zdechliny.  Liška přenáší nebezpečnou nemoc – vzteklinu.

6  Ke konci zimy shazuje parohy.  býložravec  nepřátelé – medvěd, vlk a rys  Pasou se na loukách, při ohrožení se stahují zpět do lesů.

7  Žije v lesích, je menší než jelen.  Samec má krátké parůžky.  býložravec  nepřátelé - rys  Nejaktivnější bývá za soumraku, kdy se stahuje do polí, někdy až na okraje měst.

8  Je velmi vzácný a chráněný.  U nás se vyskytuje při hranicích se Slovenskem.  největší psovitá šelma – masožravec  Loví ve smečce – troufnou si na větší zvěř – jelen, sob, bizon, los.

9  Je to největší evropská šelma.  U nás je přísně chráněný.  Vyskytuje se vzácně na Moravě a ve Slezsku.  všežravec – lesní plody, kořínky, houby, ryby, jeleni, daňci, bizoni.  mnoho druhů – kodiak, grizzly, brtník….

10  lasicovitá šelma  Vyskytuje se v lesích, objevit se může i v parcích, na vesnicích a menších městech.  V noci se vydává za potravou – malí savci, ptáci, hmyz, žáby, vejce.  Sama se stává kořistí vlků, lišek, psů.

11  K jejich lovení byla vyšlechtěna psí rasa – jezevčík.  Přes zimu hodně spí.  Dá se velmi těžko spatřit.  všežravec – hraboši, hmyz, žížaly, houby, kořínky

12  Běžně se vyskytuje na polích, v houštinách a v blízkosti lesíků.  Je to lovný pták.  všežravec - potrava – hmyz, žížaly, semena a bobule

13  Přivyklá na člověka, žije v blízkosti lidí a živí se jejich odpadky.  všežravec – hmyzem, semeny a plody  Žijí samotářsky, pouze v zimě tvoří hejna.

14  Program Microsoft Office 2010  Vlastní zdroje


Stáhnout ppt "Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: Mgr. Petra Pláničková Název:VY_32_INOVACE_404_ŽIVOČICHOVÉ V ZIMNÍ PŘÍRODĚ Téma: STOPY."

Podobné prezentace


Reklamy Google