Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jdeme do zoo Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jdeme do zoo Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,"— Transkript prezentace:

1 Jdeme do zoo Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. KLIKEJ!

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25 Metodický návod: Víš, proč vlastně existují zoologické zahrady? Nejen, že si prohlédneme exotická zvířátka, zasmějeme se u veselých opiček, prohlédneme si veliké slony, ale tím, že zaplatíme vstupné, přispíváme na chov zvířat, kterým by často jinak hrozilo vyhubení. Víš, proč vlastně existují zoologické zahrady? Nejen, že si prohlédneme exotická zvířátka, zasmějeme se u veselých opiček, prohlédneme si veliké slony, ale tím, že zaplatíme vstupné, přispíváme na chov zvířat, kterým by často jinak hrozilo vyhubení. Také vy si můžete vytvořit svoji vlastní zoologickou zahradu. Přeložte čtvrtku na polovinu a nakreslete na ni zvířátko tak, aby vršek splýval s přeložením papíru. Vystřihněte dvojitě, zvířátko stojí. Dokreslete si je v přirozených barvách, tak jak jste je viděli na fotografiích. Tímto způsobem můžete vytvořit celou zoologickou zahradu se stromy, ptáky, pasoucími se zvířaty. Vše můžete nalepit na víko od krabice od bot nebo jiný tvrdý kartón, který si omalujete jako louku. Také vy si můžete vytvořit svoji vlastní zoologickou zahradu. Přeložte čtvrtku na polovinu a nakreslete na ni zvířátko tak, aby vršek splýval s přeložením papíru. Vystřihněte dvojitě, zvířátko stojí. Dokreslete si je v přirozených barvách, tak jak jste je viděli na fotografiích. Tímto způsobem můžete vytvořit celou zoologickou zahradu se stromy, ptáky, pasoucími se zvířaty. Vše můžete nalepit na víko od krabice od bot nebo jiný tvrdý kartón, který si omalujete jako louku. Některé děti jistě zvládnou samy vytvořit návrh dalších zvířátek. Některé děti jistě zvládnou samy vytvořit návrh dalších zvířátek.

26

27

28

29

30

31 Zdroje: Uveřejněné odkazy [cit. 2011-06-13]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: CHE. Slon. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Asian_Elephant_Prague_Zoo.jpg CLIFF. Surikata. CLIFF. Surikata. http://cs.wikipedia.org/wiki/Surikata ÜBERRASCHUNGSBILDER. Surikata. ÜBERRASCHUNGSBILDER. Surikata. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Erdmaennchen_zoo_muenster2.jpg RAUL654. Gorila. RAUL654. Gorila. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Male_silverback_Gorilla.JPG MINA ZINKOVA. Gorila. MINA ZINKOVA. Gorila. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Gorilla_in_San_Francisco_Zoo111.jpg MASTERAAH. Antilopa. MASTERAAH. Antilopa. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Kudu1.jpg DEWET. Krokodýl. DEWET. Krokodýl. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:NileCrocodile.jpg SAMUEL BLANC. Tučňáci. SAMUEL BLANC. Tučňáci. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Manchot_royal_-_King_Penguin.jpg NESTOR GALINA. Lachtani NESTOR GALINA. Lachtani http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Sealionharem.jpg PERNAK. Lemur. PERNAK. Lemur. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Lemur_Kata.JPG LUC VIATOUR. Papoušek ara. LUC VIATOUR. Papoušek ara. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Ara_ararauna_Luc_Viatour.jpg RYAN E. POPLIN. Chřestýš. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eastern_Diamondback_Rattlesnake_3.jpg?uselang=cs DEZIDOR. DEZIDOR. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:%C5%BDirafa_Rothschildova.jpg SAMUEL LUNA.Orangutan. SAMUEL LUNA.Orangutan. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Orangut%C3%A1n_male.jpg TRAUMRUNE. Lama. TRAUMRUNE. Lama. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lama_Guanaco.JPG SONNY CZ. Lvice. SONNY CZ. Lvice. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Lioness_updated.jpg WALTER VOIGTS. Zebra. WALTER VOIGTS. Zebra. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Zebras.jpg JJRON. Velbloud jednohrbý. JJRON. Velbloud jednohrbý. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:07._Camel_Profile,_near_Silverton,_NSW,_07.07.2007.jpg RKLAWTON. Velbloud dvouhrbý. RKLAWTON. Velbloud dvouhrbý. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Bactrain_Camel.jpg FIR0002. Klokan obrovský. FIR0002. Klokan obrovský. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Kangaroo_and_joey03.jpg TIMICHAL. Hroch. TIMICHAL. Hroch. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Hroch_obojzivelny.JPG Uveřejněné odkazy [cit. 2011-06-13]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Plameňáci. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flam.greater.600pix.jpg Lemur. Lemur. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Ring_tailed_lemurs.jpg Želva obrovská. Želva obrovská. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Tortoise.aldabra.750pix.jpg Panda. Panda. http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Giant_Panda_2004-03-2.jpg Vydra. Vydra. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vydra_zooohrada.JPG Tygr. Tygr. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Panthera_tigris_tigris.jpg


Stáhnout ppt "Jdeme do zoo Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,"

Podobné prezentace


Reklamy Google