Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vědomostní kvíz Medvídka Pú Zde vložte obrázek dostupný z Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vědomostní kvíz Medvídka Pú Zde vložte obrázek dostupný z Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li."— Transkript prezentace:

1 Vědomostní kvíz Medvídka Pú Zde vložte obrázek dostupný z http://www.hollywoodstandups.com/images/winnie.jpg Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Petra Kalibová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz ; ISSN 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

2 1. K čemu slouží dětská práva? a)Aby nebyl na Zemi nepořádek. b)Mají zajistit spravedlivé zacházení a zdravý a bezpečný život. c)Aby se některým lidem vedlo lépe než jiným.

3 2. Má práva každý člověk? a)Práva mají jen dospělí. b)Práva mají ti silnější, hezčí apod. c)Práva mají všichni lidé na celém světě.

4 3. Mají stejná práva také děti z jiných zemí? a)Holky mají jiná práva než kluci. b)Děti jiné barvy pleti mají jiná práva. c)Máme stejná práva bez ohledu na pohlaví nebo barvu pleti.

5 4. Jak je to s povinnostmi dětí? a)Děti nemají žádné povinnosti. b)Děti mají povinnosti dělat to, co jim přikážou dospělí. c)Děti mají povinnost uznávat práva druhých lidí.

6 5. Lukáš s Romanem hrají na hřišti fotbal, starší Franta a Michal je ale z hřiště vyhánějí. Jak byste takovou situaci řešili? a)Kluci by se měli dohodnout, hřiště přece patří všem a mohou hrát fotbal společně. b)Mladší kluci musí poslechnout ty starší. c)Starší kluci by měli odejít, protože Lukáš s Romanem tam byli první.


Stáhnout ppt "Vědomostní kvíz Medvídka Pú Zde vložte obrázek dostupný z Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li."

Podobné prezentace


Reklamy Google