Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kód VM: VY_32_INOVACE_4PRI23 Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581 Autor: Miroslav Přichystal Datum:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kód VM: VY_32_INOVACE_4PRI23 Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581 Autor: Miroslav Přichystal Datum:"— Transkript prezentace:

1 Kód VM: VY_32_INOVACE_4PRI23 Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581 Autor: Miroslav Přichystal Datum: 21.3. 2013 Ročník: 8.ročník Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor / předmět: Zeměpis Tematický okruh: 8.-9. ročník Téma: Rusko - test Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

2 RUSKO - test

3 VYMEZENÍ 1.RUSKO JE OBKLOPENO KONTINENTY, POJMENUJ ZAKROUŽKOVANÉ A) BÍLÝ-B) ČERVENÝ-C) ČERNÝ-

4 VYMEZENÍ 2. JMENUJ STÁTY HRANIČÍCÍ S RUSKOU FEDERACÍ

5 PŘÍRODNÍ PODMÍNKY 1) KTERÉ PODNEBNÉ PÁSY ZASAHUJÍ NA ÚZEMÍ RUSKA? A)B)C) A C B

6 PŘÍRODNÍ PODMÍNKY 2) PŘÍRODNÍ KRAJINA ZACHYCENÁ NA SNÍMKU: …….. 3) PŘIROZENÝ OBLOUK ŘEKY NAZÝVÁME : ………. 4) ROZDÍL MEZI KONTINENTÁLNÍM A OCEÁNSKÝM KLIMATEM? A)V KONT. KLIMATU SE NACHÁZEJÍ STEPI B)V OCEÁNSKÉM SE NACHÁZEJÍ STEPI DÍKY VLHKÉMU KLIMATU C)STEPI SE V RUSKU NEVYSKYTUJÍ

7 PŘÍRODNÍ POMĚRY 5) PŘIŘAĎ ČÍSLA K POVRCHU A.VÝCHODOEVROPSKÁ NÍŽINA B.URAL C.STŘEDOSIBIŘSKÁ VYSOČINA D.VELKÝ KAVKAZ 3 42 1

8 OBYVATELSTVO A) NA FOTOGRAFII JE ZACHYCEN BÝVALÝ A STARONOVÝ PREZIDENT. JMENUJ ALESPOŇ JEDNOHO: B) V RUSKU JSOU ROZŠÍŘENÁ RŮZNÁ NÁBOŽENSTVÍ. DOMINANTNÍM VŠAK STÁLE ZŮSTÁVÁ: (POMŮŽE TI OBRÁZEK?)

9 OBYVATELSTVO S POMOCÍ GRAFU NAPIŠ C) VE KTERÉM ROCE DOCHÁZÍ ZASTAVENÍ RŮSTU POPULACE: D) PROČ SE POČET RUSKÉ POPULACE ZAČAL ZMENŠOVAT:

10 OBYVATELSTVO E) NÁRODNOSTI V RUSKU NEJVĚTŠÍ ZASTOUPENÍ MAJÍ: R….. NÁROD BOJUJÍCÍ O NEZÁVISLOST NA RUSKU: Č…… NÁRODNOSTNÍ MENŠINA ZE ZÁPADU, BYLA SOUČÁSTÍ SSSR, DNES SAMOSTATNÝ EVROPSKÝ STÁT A SOUSED RUSKA: U…….. HRANOLKY SI DÁVÁTE S KEČUPEM NEBO …. OMÁČKOU, KTERÁ JE SKUTEČNĚ ODVOZENA OD NÁRODA ŽÍJÍCÍHO TAKÉ V RUSKU: T…..

11 HOSPODÁŘSTVÍ RUSKO VYNIKÁ V HUTNÍM A STROJÍRENSKÉM PRŮMYSLU MÁ ZÁSOBY NEROSTNÝCH SUROVIN 1.VYPIŠ 5 SUROVIN: 2.NĚKTERÉ Z NICH SE DOVÁŽÍ POTRUBÍM DO ČR: 3.MĚNA SE NAZÝVÁ: 4.RUSKO JE DOMINANTNÍ SVĚTOVOU MOCNOSTÍ DÍKY POČETNÉ A DOBŘE VYBAVENÉ ……..

12 VYTVOŘ DVOJICE 1.OB 2.BAJKAL 3.OMSK 4.MAMUTI 5.KREML A.SÍDLO PREZIDENTA B.HOKEJ A PRŮMYSL C.PERMAFROST D.TEKTONICKÁ PROPADLINA E.NEJDELŠÍ

13 ZDROJE http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Russland_topo.png http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vasyugan.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Population_of_Russia.PNG http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Victory_Day_Parade_2008-18.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Evstafiev-helicopter-shot-down.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:OrthodoxCross.svg http://cs.wikipedia.org/wiki/Rusko


Stáhnout ppt "Kód VM: VY_32_INOVACE_4PRI23 Projekt: Zlepšení výuky na ZŠ Schulzovy sady registrační číslo: CZ.1.07./1.4.00/21.2581 Autor: Miroslav Přichystal Datum:"

Podobné prezentace


Reklamy Google