Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LabVIEW Konstrukce programu

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LabVIEW Konstrukce programu"— Transkript prezentace:

1 LabVIEW Konstrukce programu www.ni.com
Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench Konstrukce programu

2 Spuštění LabVIEW Start» Programy» National Instruments LabVIEW
Průvodní obrazovka: Umožňuje vytvoření: Nového prázdného programu Otevření stávajícího uloženého programu Využití předpřipraveného „Příkladu“, který lze modifikovat.

3 Vytvoření programu - Blank VI
Vytvoří nový prázdný program Na plochu zobrazí prázdný FRONT PANEL, BLOCK DIAGRAM, Context Help a nabídku Controls

4 Postup při tvorbě programu
Jako příklad konstrukce jednoduchého programu vytvoříme generátor sinusového signálu. Využijeme Express VI funkci, umožňující nastavení počátečních parametrů pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní Na front panelu vytvoříme ovládací prvky pro nastavení fáze, frekvence a amplitudy. Výsledný signál pak zobrazíme na Waveform grafu.

5 Front Panel Nejprve umístníme na front panel ovládací prvky a waveform graf. Jednotlivé prvky se nalézají v záložkách Controls menu. Na plochu se umístní přetažením ikony z Controls menu. Editace textu a velikosti se provádí jako běžná práce s objekty.

6 Nastavení počátečních parametrů
Block Diagram část 1 Na ploše Block Diagramu se nám objevily ikony ovládacích prvků. S prvky pracujeme jako s ikonamy Nyní vložíme Expres VI funkci pro generování signálu. Nastavení počátečních parametrů

7 Block Diagram část 2 Na ploše Block Diagramu máme všechny potřebné objekty. Nyní je propojíme „DRÁTY“, každý objekt má naznačené vstupy a výstupy. Propojíme „konektory“ ovládacích prvků frekvence, amplitudy a fáze s objektem generátoru signálu. Následně pak „SINE“ výstup se vstupem do Waveform graph. Všimněte si rozdílné barvy a tloušťky propojovacích čar, signalizují typ procházejícího signálu.

8 Spuštění programu Nyní je program připraven ke spuštění. Přejděte na Front Panel. Nad plochou panelu se nachází 4 důležité ikonky: - Run, Run Continuously, Abort Execution, Pause Pro spuštění programu klikněte na tlačítko: Pro přerušení průběhu programu klikněte ne tlačítko: Nastavte si hodnoty: Frekvence: 10 Amplituda: 1 Fáze: 0 Stiskněte tlačítko: Nastavené hodnoty lze během spuštěného programu regulovat a tím měnit výstupní křivku.

9 Otevření „template“ programu
Tento program slouží k manipulaci s generovaným signálem. Výsledné grafy zobrazují signál před úpravou, po integrování a derivování signálu. Otevřeme si a budeme pracovat s předpřipravený programem: Program je třeba zkompletovat, tj. spojit cesty mezi objekty programu a nastavit hodnoty f,A, a typ signálu (sin, trojúhelník, čtverec, pila)

10 Úprava „template“ programu
Block Diagram Front Panel

11 Finální verze „template“ programu
Grafy odpovídají hodnotám: Signál = 0, f = 1 Hz; A = 1 V;  = 0° Program spustíme opět stisknutím tlačítka:


Stáhnout ppt "LabVIEW Konstrukce programu"

Podobné prezentace


Reklamy Google