Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Změna datového modelu databáze Odry 2000 Autor: Kateřina Šimečková Vedoucí bakalářské práce: ing. David Vojtek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Změna datového modelu databáze Odry 2000 Autor: Kateřina Šimečková Vedoucí bakalářské práce: ing. David Vojtek."— Transkript prezentace:

1 Změna datového modelu databáze Odry 2000 Autor: Kateřina Šimečková Vedoucí bakalářské práce: ing. David Vojtek

2 Cíl práce Přebudovat stávající datový model tak, aby umožňoval: sledovat historii vrtu, dynamicky zaznamenávat vrstvy a kontaminaci, vytvořit vstupní formuláře, import a export dat.

3 Databáze Odry 2000 Vznikla v rámci projektu zpracování studie proveditelnosti ochrany jímacího území Ostrava-Nová Ves, obsahuje hydrogeologické, geologické a inženýrsko-geologické vrty, v době vzniku byla budována s požadavkem na konverzi dat, vytvořena v prostředí MS Access 97, k evidovala vrtů.

4 Výchozí stav databáze Odry 2000 Klady Jednoduchý import Zápory Nevhodná struktura Statické ukládání vrstev a kontaminace Aktualizační logika

5 ERA diagram Odry 2000

6 Postup řešení – definování parametrů Sledování historie vrtu, dynamické generování profilu a kontaminace, aktualizační procesy,

7 Postup řešení - definování pracovních procesů Vkládat nová data (aktualizace), prezentace a zpracování dat, dávkový import a export.

8 Postup řešení – ERA diagram Nová db Odry 2000

9 Postup řešení – příprava databázového schématu Implementace do prostředí MS Access 2000, naplnění databáze cvičnými daty, testování.

10 Postup řešení – návrh uživatelského rozhraní Vstupní formuláře brání vzniku nekonzistence dat umožňují aktualizaci dat vedou uživatele jednoduše a přímočaře Formuláře k prezentaci dat

11 Ukázka vstupního formuláře

12 Aktualizace profilu - podmínky

13 Dávkový import Neinteraktivní vkládání dat Ke zpracování množství dat bez vstupu uživatele Ukázka importu Problém s předáváním identifikátoru Vhodné jen pro číselníky

14 Zhodnocení práce Přebudování stávající databáze vrtů, vytvoření systému pro dynamické ukládání profilu a kontaminace, vytvoření formulářů pro zadávání a prezentaci dat, export do GMS řešen v následující práci, do budoucna rozšíření funkcí a schopností nové databáze.

15 Programové prostředky MS Access databázový systém Case Studio software pro visuální navrhování databázových struktur

16 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Změna datového modelu databáze Odry 2000 Autor: Kateřina Šimečková Vedoucí bakalářské práce: ing. David Vojtek."

Podobné prezentace


Reklamy Google