Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

O Název Dopravní výchova - křižovatky O Šablona CZ.1.07/1.4.00/21.2698 O Poř.číslo O Autor šablony Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS O Datum.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "O Název Dopravní výchova - křižovatky O Šablona CZ.1.07/1.4.00/21.2698 O Poř.číslo O Autor šablony Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS O Datum."— Transkript prezentace:

1

2 O Název Dopravní výchova - křižovatky O Šablona CZ.1.07/1.4.00/21.2698 O Poř.číslo O Autor šablony Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS O Datum

3 Metodika Žáci se orientují v základních termínech dané problematiky Procvičení získaných vědomostí pomocí pracovního listu Žáci dokáží popsat průjezd křižovatkou Žáci dokáží řešit dopravní situace

4 Dopravní značky Dopravní značky upravující přednost v jízdě křižovatka hlavní silnice konec hlavní silnice dej přednost v jízdě stůj, dej přednost v jízdě přednost protijedoucích vozidel přednost před protijedoucími vozidly

5 Dopravní značky Dopravní značky – dodatkové tabulky tvar křižovatky počet vzdálenost

6 Co si pamatuješ? Pojmenuj značky

7 Přednost v jízdě Je upravena v Zákonu o pozemních komunikacích Závazně platná pro všechny účastníky silničního provozu základní pravidla

8 křižovatka2.jpg

9 Pracovní list Vyřeš následující situace. Kdo pojede jako první, druhý,… a proč?

10

11

12

13

14 Pracovní list - řešení První pojede modré a zelené auto, uprostřed se míjí. Mají na semaforu zelenou. Po rozsvícení zeleného světla pojede žluté auto.

15 První jede modré osobní auto, má přednost zprava. Druhé pojede modré nákladní auto, má přednost zprava. Poslední jede cyklista.

16 První jede současně modré nákladní auto a žluté auto, jsou na hlavní silnici. Poslední jede cyklista.

17 První jede nákladní auto, je na hlavní silnici a jede rovně (přednost protijedoucích vozidel při odbočování vlevo). Druhý jede cyklista, je na hlavní silnici. Poslední jede modré auto.

18 První jede nákladní červené auto, má přednost zprava. Druhý jede cyklista, má přednost zprava. Poslední jede modré osobní auto.

19 Pracovní list Zahraj si jednu z poznávacích her. Kolika bodů jsi dosáhnul? Křižovatky1 křižovatky2 značky Pokud máte možnost, vyzkoušejte si v praxi na dopravním hřišti své znalosti. Uspořádejte ve škole soutěž.

20 Čerpáno z: http://www.dopravni-znaceni.eu/znacky/dopravni-znacky- dodatkove-tabulky/ http://www.policie.cz/clanek/krizovatky-pro-cyklisty-test- nejen-pro-cyklisty.aspx http://www.nadacemalina.cz/?stranka=krizovatky http://www.zakruta.cz/autoskola-test-krizovatek/ http://www.vsechny- autoskoly.cz/zakon_o_provozu_na_pozemnich_komunikacich /jizda_krizovatkou/ U obrázků jsou zdroje uvedeny. Autorem textů, není –li uvedeno jinak, je Mgr. Zuzana Vyhnálková.


Stáhnout ppt "O Název Dopravní výchova - křižovatky O Šablona CZ.1.07/1.4.00/21.2698 O Poř.číslo O Autor šablony Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS O Datum."

Podobné prezentace


Reklamy Google