Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ARTEFILETIKA Prezentace artefiletiky – metodický list č. 4 Loutka Zpracovala dne 16. 12. 2014 Mgr. Andrea Költö(str.1 – 6) Možnosti využití artefiletiky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ARTEFILETIKA Prezentace artefiletiky – metodický list č. 4 Loutka Zpracovala dne 16. 12. 2014 Mgr. Andrea Költö(str.1 – 6) Možnosti využití artefiletiky."— Transkript prezentace:

1 ARTEFILETIKA Prezentace artefiletiky – metodický list č. 4 Loutka Zpracovala dne 16. 12. 2014 Mgr. Andrea Költö(str.1 – 6) Možnosti využití artefiletiky pro rozvoj dětí a žáků s SVP při ZŠ Lanškroun, nám. A. Jiráska 140 - cílové skupiny projektu „Škola pro všechny“, účastnících se projektové arteterapie v rámci realizace KA 1 projektu CZ.1.07/1.2.29/02.0012 Anotace, která je současně mottem (shodná pro všech 11 metodických listů): Není nutné vždy směřovat výtvarnou práci k výborně technicky propracovanému dílu, ale naopak se zaměřit na pocity, které děti a žáci při tvoření prožívají. Naučit je komunikovat s okolím prostřednictvím svých obrázků. Nabídnout jim možnost projevit své aktuální pocity a nálady do svých děl. Dát jim dostatek prostoru používat více smyslů při výtvarné práci (pracovat se sluchem, hmatem i čichem).

2 LOUTKA CÍL: ROZVOJ KOMUNIKACE PROSTŘEDNICTVÝM LOUTKY ROZVOJ MOTORIKY VYUŽITÍ ODPADOVÉHO MATERIÁLU TRÉNOVÁNÍ VYTRVALOSTI A PÍLE SMYSLUPLNĚ VYPLNĚNÝ ČAS ORGANIZACE PRÁCE ROZVOJ FANTAZIE

3 MATERIÁL ODPADNÍ PŘEKLIŽKA DRÁTEK PROVÁZEK MODELÁŘSKÉ BARVY PLOCHÉ ŠTĚTCE IGELITOVÉ PODLOŽKY NŮŽKY NIT A JEHLA LÁTKA ROLNIČKY MOLITANOVÁ DRŤ

4 MOTIVACE LOUTKOVÉ DIVADLO SPOLEČNÉ SHLÉDNUTÍ LOUTKOVÉHO DIVADLA O KAŠPÁRKOVI S MOŽNOSTÍ POKUSIT SE VSTOUPIT DO HRY A STÁT SE VODIČEM KAŠPÁRKA. POKUSIT SE KOMUNIKOVAT S OSTATNÍMI PROSTŘEDNICTVÍM LOUTKY.

5 PRACOVNÍ ČINNOST KAŽDÝ DOSTANE DVA VELKÉ A ČTYŘI MENŠÍ OBDELNÍKY Z PŘEKLIŽKY Z NICHŽ SI POSKLÁDÁ POSTAVU SVÉHO KAŠPÁRKA. ( URČÍ SI HLAVU,TĚLO, NOHY A RUCE) POTÉ SI POMOCÍ MODELÁŘSKÝCH BAREV VŠECHNY ČÁSTI PODLE SVÉ PŘEDSTAVY VYBARVÍ. NEŽ JEDNOTLIVÉ ČÁSTI ZASCHNOU, VYBERE SI KAŽDÝ LÁTKU, KTERÁ BY SE MU LÍBILA NA ČEPIČKU PRO SVOJI LOUTKU. Z LÁTKY VYSTŘIHNE LIBOVOLNÝ TVAR ČEPIČKY A POMOCÍ OBŠÍVACÍHO STEHU JI SEŠIJE, VYPLNÍ JI MOLITANOVOU DRTÍ A NAKONEC UPEVNÍ ROLNIČKY. POSLEDNÍ ČÁSTÍ JE SPOJENÍ VŠECH DÍLŮ LOUTKY POMOCÍ DRÁTKŮ A PROVÁZKU. NAKONEC NÁSLEDUJE PROMENÁDA ŠAŠKŮ A KAŠPÁRKŮ S JEJICH KRÁTKÝM PŘEDSTAVENÍM.

6 ILUSTRAČNÍ FOTOGRAFIE Z vlastní tvorby s dětmi


Stáhnout ppt "ARTEFILETIKA Prezentace artefiletiky – metodický list č. 4 Loutka Zpracovala dne 16. 12. 2014 Mgr. Andrea Költö(str.1 – 6) Možnosti využití artefiletiky."

Podobné prezentace


Reklamy Google