Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vrtbo Patrik Chvátal & Jana Řehořová. Vrtbo a okolí Naše obce se nachází v krásné oblasti severního Plzeňska přibližně 25 km od Plzně. Vedle přírodních.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vrtbo Patrik Chvátal & Jana Řehořová. Vrtbo a okolí Naše obce se nachází v krásné oblasti severního Plzeňska přibližně 25 km od Plzně. Vedle přírodních."— Transkript prezentace:

1 Vrtbo Patrik Chvátal & Jana Řehořová

2 Vrtbo a okolí Naše obce se nachází v krásné oblasti severního Plzeňska přibližně 25 km od Plzně. Vedle přírodních a historických zajímavostí zde najdete i mnoho možností pro Vaše sportovní a kulturní vyžití. Území obce Horní Bělá je rozděleno katastrálně na Horní Bělá,Hubenov a Tlucná. Na území obce jsou 4 základní sídelní jednotky Horní Bělá,Vrtbo,Hubenov a Tlucná. Dále k obci Horní Bělá,kam patří Vrtbo přiléhají osady Brod, Kostelíky, samota Cihelna a rekreační oblast Černý rybník.

3 Porajt Na obrázku je VYHLÁŠENÉ rekreační středisko Porajt,též řečeno Černý Rybník,dnes bohužel už bez kiosku. Černý Rybník proto,že voda přitékající z lesa s sebou přináší rašelinu,která zabarvuje vodu.

4 Prdlavka

5 1978 Pramen Prdlavka V zimě,v létě 7°C Povodí Berounky 365 dní v roce neustále teče pitná voda Minerální složení Ia Průtok: 38,8 hl/2 dny Lékař: vyvolává blahé pocity při vnitřních tlacích

6 Zřícenina hradu Vrtba Zde je na obrázcích patrný vodní příkop hradu Pánů z Vrtby. To byl významný šlechtický rod,který založil mnoho obcí v Plzeňském kraji. Vlastnili například i hrad Konopiště. Hrad Vrtba obléhal i Jan Žižka,ale nedobyl ho.

7 V prostoru zříceniny se nachází starý vypálený dub.

8 Toto je původní stodola,která patřila k hradu Vrtba. Úzká okýnka jsou střílny.

9 Obchod a hostinec V obci se nachází též obchod a hostinec,který si postavili občané Vrtba v akci Z.

10 Koupaliště Slouží i jako požární nádrž.

11 Hřiště

12 Děkujeme za pozornost!


Stáhnout ppt "Vrtbo Patrik Chvátal & Jana Řehořová. Vrtbo a okolí Naše obce se nachází v krásné oblasti severního Plzeňska přibližně 25 km od Plzně. Vedle přírodních."

Podobné prezentace


Reklamy Google