Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Označení materiálu: VY_32_INOVACE_RUBMO_CESKYJAZYK_03  Název materiálu: Slovesa  Tematická oblast: Český jazyk, 2. ročník  Anotace: Slovesa jsou posledním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Označení materiálu: VY_32_INOVACE_RUBMO_CESKYJAZYK_03  Název materiálu: Slovesa  Tematická oblast: Český jazyk, 2. ročník  Anotace: Slovesa jsou posledním."— Transkript prezentace:

1  Označení materiálu: VY_32_INOVACE_RUBMO_CESKYJAZYK_03  Název materiálu: Slovesa  Tematická oblast: Český jazyk, 2. ročník  Anotace: Slovesa jsou posledním ohebným slovním druhem, jako jediná se časují. Žákům dělá problém určit u sloves jednotlivé mluvnické kategorie. Cílem mé práce je vytvořit podpůrný didaktický materiál pro úroveň žáků tříletých učebních oborů.  Očekávaný výstup: Žák dovede poznat slovesa v textu a určit základní mluvnické kategorie.  Klíčová slova: sloveso, čas, způsob, vid  Metodika: Materiál slouží pro výklad v elektronické formě, žákům je možno ho rozeslat elektronicky nebo zkopírovat.  Obor: tříleté učební obory  Ročník:2.  Autor: Mgr. Monika Rubešová  Zpracováno dne: 17. 10. 2012  Prohlašuji, že při tvorbě výukového materiálu jsem respektoval(a) všeobecně užívané právní a morální zvyklosti, autorská a jiná práva třetích osob, zejména práva duševního vlastnictví (např. práva k obchodní firmě, autorská práva k software, k filmovým, hudebním a fotografickým dílům nebo práva k ochranným známkám) dle zákona 121/2000 Sb. (autorský zákon). Nesu veškerou právní odpovědnost za obsah a původ svého díla

2

3

4 Kategorie u sloves

5

6

7

8

9

10


Stáhnout ppt " Označení materiálu: VY_32_INOVACE_RUBMO_CESKYJAZYK_03  Název materiálu: Slovesa  Tematická oblast: Český jazyk, 2. ročník  Anotace: Slovesa jsou posledním."

Podobné prezentace


Reklamy Google