Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Božena Němcová – povídka Karla Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, Mgr. Petra Holajová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Božena Němcová – povídka Karla Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, Mgr. Petra Holajová."— Transkript prezentace:

1 Božena Němcová – povídka Karla Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, Mgr. Petra Holajová

2 Vzdělávací oblast: jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: český jazyk a literatura Tematický okruh: literární výchova Anotace: Materiál obsahuje test zjišťující čtenářskou gramotnost žáků. Autor: Mgr. Petra Holajová Datum vytvoření: březen 2012 Jazyk: čeština Očekávaný výstup: Žák reprodukuje přečtený text. Speciální vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: Chodové, Markyta, Karla Druh učebního materiálu: test Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – druhý stupeň Typická věková skupina: VIII. třída

3 1.Jak se přezdívalo Chodům? 2.Který náš spisovatel napsal stejnojmennou knihu? 3.Co Němcová myslela, když psala o „domácí nemoci“? 4.Kdo této nemoci podlehl? 5.S kterou skupinou se vrátila Markyta domů?

4 6.Markytina dcerka Karla se kamarádila s Hanou. Čí to byla dcera? 7.Měla Hana nějaké sourozence? Pokud ano, uveď jméno. 8.Při jaké slavnosti se Karla převlékla za vojáka? 9.Proč to udělala?

5 10.Z jakého důvodu Markyta vydávala syna za děvče? 11. Kam ke konci povídky odchází syn Markyty? 12. Na jak dlouho měl původně odejít? 13. Kdo se zasloužil o to, že se vrátil dříve? 14. S kým nakonec Karel spojil svůj život?

6 Použité zdroje: Němcová, B.: Karla a jiné povídky


Stáhnout ppt "Božena Němcová – povídka Karla Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, Mgr. Petra Holajová."

Podobné prezentace


Reklamy Google