Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Michelangelův život: Narozen 6. března 1475 v Caprese v Itálii. Matka mu zemřela, když mu bylo šest let. Vyrostl bez lásky. Táta chtěl, aby byl.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Michelangelův život: Narozen 6. března 1475 v Caprese v Itálii. Matka mu zemřela, když mu bylo šest let. Vyrostl bez lásky. Táta chtěl, aby byl."— Transkript prezentace:

1

2 J@

3

4 Michelangelův život: Narozen 6. března 1475 v Caprese v Itálii. Matka mu zemřela, když mu bylo šest let. Vyrostl bez lásky. Táta chtěl, aby byl kupcem - obchodníkem

5 Když řekl svému otci, že chce být umělcem, popadl otce vztek: „Umělci jsou dělníci nejsou o nic lepší než ševci.“

6 Michelangelovo mládí: Vyučil se ve 12-ti letech jako malíř ve Florencii.Vyučil se ve 12-ti letech jako malíř ve Florencii. Žil s vládnoucí rodinnou Medici v jejich paláci.Žil s vládnoucí rodinnou Medici v jejich paláci. Začal pracovat jako sochař pod DonatelemZačal pracovat jako sochař pod Donatelem Vytesal BacchuseVytesal Bacchuse

7 Michelangelo se chtěl učit anatomii tím, že studoval mrtvá těla pitváním. Katolická církev mu to zakázala. Dohodl se s církví, že může studovat lidská těla, oplátkou za vyřezávané dřevěné krucifixy. Při studiu těl mnohokrát onemocněl.

8 Pieta v bazilice svatého Petra

9 David

10 Michelangelo nechtěl malovat. Papež Julius II. trval na tom, aby vymaloval strop Sixtinské kaple. Namaloval scény ze Starého zákona. To se stalo Michelangelovým nejlepším dílem.

11 Sixtinská kaple

12 Strop Sixtinské kaple

13 Bůh tvoří Slunce a Měsíc

14 Tvář Boha

15 Prst boží se dotýká prstu Adamova

16 Stvoření Evy

17 Jákob a Josef

18 David a Goliáš

19 Jeremiáš

20 Jonah

21 Joel

22 Izariáš

23 Papež Julius II. jej pověřil postavením velkolepé hrobky. Pracoval na tom roky, ale nedokončil stavbu 40-ti objednaných soch.

24 Moses, hlavní socha této hrobky

25 Michelangelo byl pověřen, aby postavil hrobku i rodině Medici.

26 Sochy bratrů Medici.

27 Papež Paul VII. jej požádal, aby namaloval fresku „Poslední soud“, která by byla největší malbou světa té doby.

28 Poslední soud

29 Michelangelo strávil své poslední roky života tesáním poslední piety. Na konci svého života sepsal svoji nejlepší poezii. Byl pohřben ve Florencii v Itálii.

30 Michelangelo zemřel a jeho tělo bylo uloženo do sarkofágu v Římě. Jeho synovec ukradl jeho mrtvé tělo z Říma a pohřbil jej ve Florencii, kde si Michelangelo přál být pohřben.

31

32 Z originálu přeložila: Eva Neubauerová J@


Stáhnout ppt "Michelangelův život: Narozen 6. března 1475 v Caprese v Itálii. Matka mu zemřela, když mu bylo šest let. Vyrostl bez lásky. Táta chtěl, aby byl."

Podobné prezentace


Reklamy Google