Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Čím chci být Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Březen 2012 Výukový materiál je určen pro žáky 9. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Čím chci být Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Březen 2012 Výukový materiál je určen pro žáky 9. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace."— Transkript prezentace:

1 Čím chci být Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Březen 2012 Výukový materiál je určen pro žáky 9. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Český jazyk – Sloh Výukový materiál slouží jako příprava slohové práce (úvahy). Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martina Kadlčková. Tvorba materiálu je financována z ESF a státního rozpočtu ČR.

2 1. Doplň základní informace k psaní úvahy. Úvaha

3 2. Diamant Práce ___________________ __________________ (2 přídavná jména) _____________ ____________ ______________ (3 slovesa) __________________________________________ (Věta, která má 4 slova) ____________________________ (Opak)

4 3. Odpověz na otázky. Které domácí práce vykonáváš nerad(a)? _______________________ Které domácí práce Ti nevadí? ______________________________ Jak se doma dělíte o domácí práce? _______________________________________ _______________________________________

5 4. Myšlenková mapa Vysněné povolání

6 5. Jaký (Jaká) jsem? Zeptej se 3 spolužáků na své silné a slabé stránky. +-

7 6. Vypiš 5 povolání, která bys nikdy nechtěl(a) vykonávat. Svůj výběr zdůvodni. __________________ _______________________________________

8 7. Napiš 5 povolání, která jsou pro Tebe lákavá. _________________

9 8. Napiš úvahu. Čím chci být


Stáhnout ppt "Čím chci být Zpracovala: Mgr. Martina Kadlčková Březen 2012 Výukový materiál je určen pro žáky 9. ročníku. Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace."

Podobné prezentace


Reklamy Google