Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."— Transkript prezentace:

1 Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná střední škola, Rakovník, Na Jirkově 2309, 269 01 Rakovník Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.1092 Název DUM : VY_42_INOVACE_MAT_01_28 PředmětMATEMATIKA Tematický okruhPLANIMETRIE Klíčová slova:Sítě těles, obvod, obsah Autor RNDr. Milena Knappová Rok vytvoření 2013Ročník učňovské obory, nástavbové studium Anotace: Materiál slouží k opakování učiva i při samostatné přípravě studentů na maturitní zkoušku. Metodický pokyn: Materiál slouží k opakování dané problematiky a k samostatné přípravě k maturitní zkoušce. Cílová skupina: studenti střední školy, 15 a více let.

2 Sítě těles jako rovinné obrazce RNDr. Milena Knappová Planimetrie, sítě těles, jehlany, pravidelné mnohostěny Sítě těles sice nepatří do planimetrie, ale rozvinutá síť tělesa je rovinný obrazec.

3 Obsah: Čtyřboký jehlan Pravidelný osmistěn Šestiboký jehlan Konec Pro pokračování zvolte téma.

4 Čtyřboký jehlan: obsah 2 cm 3,5 cm Určete obsah pláště tělesa na obrázku s přesností na desetiny cm 2. Obsah pláště tělesa je 13,6 cm 2.

5 obsah Prohlédněte si síť pravidelného osmistěnu. Určete povrch tohoto tělesa, víte-li, že obsah největšího lichoběžníku na obrázku je 100 cm 2. Povrch tělesa je 160 cm 2. Pravidelný osmistěn:

6 obsah v = 25 cm Pravidelný šestiboký jehlan má obsah pláště 750 cm 2 a stěnovou výšku 25 cm. Jaký je obsah jeho podstavy? Šestiboký jehlan:

7 Použité materiály: Vlastní archiv autorky. Materiál je určen pro bezplatné používání při výuce a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Obrazový materiál je vytvořen v programech Cabri II Plus, Inkscape a GIMP.


Stáhnout ppt "Zkvalitnění kompetencí pedagogů ISŠ Rakovník IV/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji matematické gramotnosti žáků středních škol Integrovaná."

Podobné prezentace


Reklamy Google