Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OPAKOVÁNÍ POŠKOZENÍ ABIOTICKÝMI ČINITELI Ochrana lesů a přírodního prostředí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OPAKOVÁNÍ POŠKOZENÍ ABIOTICKÝMI ČINITELI Ochrana lesů a přírodního prostředí."— Transkript prezentace:

1 OPAKOVÁNÍ POŠKOZENÍ ABIOTICKÝMI ČINITELI Ochrana lesů a přírodního prostředí

2 Ochrana lesa 1. K čemu slouží ochrana lesa? 2. Jmenujte zásady integrované ochrany lesa. 3. Jmenujte vlastnosti napadených organismů. 4. Které abiotické činitele působící v lesích znáte? 5. Jmenujte některé stupně Beaufortovy stupnice větru. Jaké znáte činitele ovlivňující škody větrem? Jaká obranná opatření byste zvolili? Jaké znáte druhy škod větrem? Popište odluku, rozluku, závoru.

3 Ochrana lesa 1.Popište škody sněhem. 2.Jakým způsobem byste bránili škodám sněhem? 3.Co víte o škodách lavinami? 4.Charakterizujte námrazu, ledovku a jinovatku. 5.Charakterizujte prudké a dlouhotrvající deště. 6.Jmenujte opatření proti dešťům ve školkách. 7.Jaká opatření proti vodě byste požili v porostech. 8.Charakterizujte škody krupobitím a bleskem.

4 Ochrana lesa 1. Jaké znáte škody suchem a vedrem? 2. Jmenujte možnosti obrany proti těmto škodám. 3. Charakterizujte časné, zimní a pozdní mrazy. 4. Jaká znáte ochranná opatření ve školkách a kulturách. 5. Najděte v zelené zprávě (ZZ) oblast ochrany lesa a vypište do sešitu vývoj nahodilých těžeb v posledních letech a podíl abiotických činitelů na těchto opatřeních.

5 Ochrana lesa 1.Prohlédněte si mapu poškození lesů v ČR a vytipujte nejvíce postižené oblasti. 2.Vyhledejte a vypište nejvíce poškozené části lesů abiotickými činiteli v aktuálním roce. 3.Porovnejte výši škod abiotickými činiteli v několika posledních zelených zprávách, výsledky zpracujte do tabulky nebo grafu.

6 Najděte a popište projevy abiotických činitelů na školním polesí Valšovice Foto autorka


Stáhnout ppt "OPAKOVÁNÍ POŠKOZENÍ ABIOTICKÝMI ČINITELI Ochrana lesů a přírodního prostředí."

Podobné prezentace


Reklamy Google