Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁKLADOVÉ SLOVO VY_32_INOVACE_01_TVOŘENÍ SLOV. ANOTACE ŽÁCI SE FORMOU CVIČENÍ SEZNÁMÍ S POJMEM ZÁKLADOVÉ SLOVO. NECHYBÍ KONTROLA A PRACOVNÍ LISTY. VHODNÉ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁKLADOVÉ SLOVO VY_32_INOVACE_01_TVOŘENÍ SLOV. ANOTACE ŽÁCI SE FORMOU CVIČENÍ SEZNÁMÍ S POJMEM ZÁKLADOVÉ SLOVO. NECHYBÍ KONTROLA A PRACOVNÍ LISTY. VHODNÉ."— Transkript prezentace:

1 ZÁKLADOVÉ SLOVO VY_32_INOVACE_01_TVOŘENÍ SLOV

2 ANOTACE ŽÁCI SE FORMOU CVIČENÍ SEZNÁMÍ S POJMEM ZÁKLADOVÉ SLOVO. NECHYBÍ KONTROLA A PRACOVNÍ LISTY. VHODNÉ PRO 5.ROČNÍK

3 ZÁKLADOVÉ SLOVO JE SLOVO, ZE KTERÉHO BYLO ODVOZENÉ SLOVO PŘÍMO VYTVOŘENO. Najdi základové slovo a vyznač ho. OCHRANNÝ (OCHRANA, CHRÁNIT, ZÁCHRANA) OBRANNÝ (OBRANA, BRÁNIT, ZACHRÁNIT) KAMENNÝ (KÁMEN, ZKAMENĚLÁ, ZKAMENĚT)

4 KONTROLA Najdi základové slovo a vyznač ho. OCHRANNÝ (OCHRANA, CHRÁNIT, ZÁCHRANA) OBRANNÝ (OBRANA, BRÁNIT, ZACHRÁNIT) KAMENNÝ (KÁMEN, ZKAMENĚLÁ, ZKAMENĚT)

5 Sestav větu tak, aby dávala smysl. ZÁKLADOVÉ SLOVO JE SLOVO ODVOZENÉ BYLO PŘÍMO VYTVOŘENO SLOVO ZE KTERÉHO

6 K přídavnému jménu přiřaď základové slovo bylinný bylina let létání odlétání pas vodník hradit železný zahradit železo voda výlet pásek

7 KONTROLA bylinný bylina let létání odlétání pas vodník hradit železný zahradit železo voda výlet pásek


Stáhnout ppt "ZÁKLADOVÉ SLOVO VY_32_INOVACE_01_TVOŘENÍ SLOV. ANOTACE ŽÁCI SE FORMOU CVIČENÍ SEZNÁMÍ S POJMEM ZÁKLADOVÉ SLOVO. NECHYBÍ KONTROLA A PRACOVNÍ LISTY. VHODNÉ."

Podobné prezentace


Reklamy Google