Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace pro borce Trenéři: Kulatka, Kain FK Brandýs-Boleslav roč. 2002 FK Brandýs-Boleslav roč. 2002 Březen 2010.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prezentace pro borce Trenéři: Kulatka, Kain FK Brandýs-Boleslav roč. 2002 FK Brandýs-Boleslav roč. 2002 Březen 2010."— Transkript prezentace:

1 Prezentace pro borce Trenéři: Kulatka, Kain FK Brandýs-Boleslav roč. 2002 FK Brandýs-Boleslav roč. 2002 Březen 2010

2 Základní pravidla fotbalu Kluci, chceme Vám říci ty nejzákladnější pravidla fotbalu, která byste měli v tomto věku za každou cenu vědět Samozřejmě pravidla se někdy liší (halové turnaje, speciálně upravená utkání) Tuto prezentaci s Vámi bereme jako diskuzi (rozhovor) a budeme se Vás ptát na určité činnosti (pravidla), které byste měli vědět

3 Základní pravidla fotbalu 1. Jaký tvar má fotbalové hřiště ? (je jedno jestli celé nebo jen polovina nebo hřiště v hale)

4 Základní pravidla fotbalu 2. Kolik hráčů hraje v poli na fotbalovém hřišti? (v dospělém fotbalu, v mládežnickém fotbalu) 3. Jakým způsobem se hráči střídají ? (dospělí, mládež)

5 Základní pravidla fotbalu 4. Jak dlouho se hraje regulérní fotbalový zápas a jak dlouhá je přestávka? (dospělí, mládežnická družstva)

6 Základní pravidla fotbalu 5. Co jsou to standardní situace a jaké znáš?

7 Základní pravidla fotbalu 7. Kdy je míč, ve hře nebo v brance ?

8 Základní pravidla fotbalu Těžká otázka: Víte co je to offside nebo postavení mimo hru?

9 Pravidla správného chování Co by si měl vědět aneb „fair play“ hra? Hraj podle pravidel, předpisů a základních pokynů pro „fair play“ Prokazuj úctu, čestnost a přátelství (k soupeřům, rozhodčím, trenérům, fanouškům, rodičům) Braň se podvodům (předstírání faulů nebo zranění) Přijmi porážku (důstojným způsobem a ne, že se s nikým nebudeš bavit nebo ho budeš ignorovat) Vždy se snaž o co nejlepší výkon a slušné chování Podporuj fotbal všemi způsoby (koukej se na něj televizi, mluv o něm v pozitivním smyslu, měj z něj RADOST A POTĚŠENÍ)

10 Jak se chovat mimo hřiště Každý hráč by měl dodržovat základní pravidla i mimo hřiště („morálku“) To v normálním běžném životě, ale především ve škole (otázka slušného chování, dobrých známek, plnění si svých povinností (psaní úkolů, příprava učení) a dalších nezbytných věcí s tímto pojmem spojených. Dodržovat hygienu

11 Co by jste měli umět (vědět) ve vašem věku? vedení míče se změnami směru, obejít protihráče jednoduchými kličkami správně se pohybovat a přibližovat k míči pro jeho snadnější práci dostat pohybující se míč pod svou kontrolu (zpracování různými způsoby) umět přihrát míč žádaným směrem naučené dovednosti spojovat v tzv. “pohybové řetězce“ a útočnou akci zakončit střelbou ve hře se naučit základní prostorové orientaci (pohybovat se v prostorech kde má, reagovat na podněty apod.)

12 Co by jste neměli dělat (v 8 letech) ? shlukovat se u míče nakopávat míče jen tak někam „nevidět jen míč“ a podle toho bezhlavě konat nesmyslné věci (kličky před svou brankou, vedení míče směrem ke své brance, odebírat míč svým spoluhráčům apod.) vybíhat netakticky a prudce proti soupeři s míčem padat na zem po přihrávce nebo střelbě

13 Důležitost doplňkových sportů pro fotbal

14 Ale zase to nepřehánějte, nebo…

15 Cristiano Ronaldo (Real Madrid, Portugalsko)

16 Marek Matějovský (Reading Londýn, Česká republika)

17 David Beckham (AC Milán, VB)

18 Tomáš Rosický (Arsenal Londýn, Česká republika)


Stáhnout ppt "Prezentace pro borce Trenéři: Kulatka, Kain FK Brandýs-Boleslav roč. 2002 FK Brandýs-Boleslav roč. 2002 Březen 2010."

Podobné prezentace


Reklamy Google