Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

II. světová válka 1944 (I.) Petr Machala. 1.Co je to totální válka? 2.Kde proběhla největší tanková bitva všech dob? 3.Jakou taktiku zvolili Němci po.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "II. světová válka 1944 (I.) Petr Machala. 1.Co je to totální válka? 2.Kde proběhla největší tanková bitva všech dob? 3.Jakou taktiku zvolili Němci po."— Transkript prezentace:

1 II. světová válka 1944 (I.) Petr Machala

2 1.Co je to totální válka? 2.Kde proběhla největší tanková bitva všech dob? 3.Jakou taktiku zvolili Němci po bitvě u Kurska? 4.Proč byl vysvobozen Mussolini? 5.Kdo tvořil tzv. velkou trojku? Co jsme se posledně učili?

3 Východní fronta  v lednu mohutná ofenzíva RA na celé frontě dlouhé přes 2000 km Jakou taktiku zvolili Němci po bitvě u Kurska?

4 na konci ledna osvobozen Leningrad osvobozována Ukrajina, Bělorusko, Pobaltí v červnu osvobozen SSSR, část Polska a Rumunska Kolik dnů byl obležený Leningrad? Jaké to mělo důsledky pro obyvatelstvo?

5 1. 8. vypuklo ve Varšavě povstání organizovala Zemská armáda - ve spojení s polskou exilovou vládou v Londýně Proč zastavil Stalin postup RA? Jaký osud postihl Varšavu?

6 na podzim bylo osvobozováno Bulharsko v Jugoslávii spolupráce s J. B. Titem Jaký význam mělo společné osvobozování Jugoslávie?

7 20. 7. – neúspěšný pokus o atentát na Hitlera ve Vlčím doupěti atentátník Klaus von Stauffenberg Pánové, opět jsem byl zachráněn PROZŘETELNOSTÍ!

8 Válka v Itálii bitva o benediktinský klášter Monte Cassino Proč spojenci vybombardovali klášter? Co víte o řádu, kterému patřil klášter?

9 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "II. světová válka 1944 (I.) Petr Machala. 1.Co je to totální válka? 2.Kde proběhla největší tanková bitva všech dob? 3.Jakou taktiku zvolili Němci po."

Podobné prezentace


Reklamy Google