Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Židovské Velikonoce neboli Pesach Možná jsi už někdy něco slyšel Možná jsi už někdy něco slyšel nebo i četl o nejdůležitějším nebo i četl o nejdůležitějším.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Židovské Velikonoce neboli Pesach Možná jsi už někdy něco slyšel Možná jsi už někdy něco slyšel nebo i četl o nejdůležitějším nebo i četl o nejdůležitějším."— Transkript prezentace:

1

2 Židovské Velikonoce neboli Pesach Možná jsi už někdy něco slyšel Možná jsi už někdy něco slyšel nebo i četl o nejdůležitějším nebo i četl o nejdůležitějším svátku, který slaví židovský svátku, který slaví židovský národ – o Pesachu. Zrovna národ – o Pesachu. Zrovna teď máš výbornou příležitost teď máš výbornou příležitost dozvědět se o něm spoustu dozvědět se o něm spoustu zajímavých informací a zajímavých informací a poslechnout si zároveň i poslechnout si zároveň i tradiční židovskou hudbu. tradiční židovskou hudbu.

3 Klikni na následující odkaz, otevře se ti soubor, kde se dozvíš o tom, jakou událost připomíná svátek Pesach. Jakou událost si Židé o Velikonocích připomínají? Jakou událost si Židé o Velikonocích připomínají? Jestliže jsi správně uspěl v malém testíku, pokračuj dál a naučíš se význam jednoho hebrejského slova. Proč se Velikonocům říká také Pesach? Proč se Velikonocům říká také Pesach? Teď už víš, co se vlastně o Pesachu slaví, ale je dobré vědět, jak tyto oslavy probíhají, a to se dozvíš právě nyní. Klikni na další odkaz. Jak se tyto svátky vlastně slaví? Jak se tyto svátky vlastně slaví? Klikni na následující odkaz a nech se nalákat na zajímavá jídla, která se pravidelně podávají o Pesachu a taky o tom proč. Snaž se dávat dobrý pozor, protože v dalším odkazu se ti otevře i malý test. Proč mají na stole taková zvláštní jídla? Proč mají na stole taková zvláštní jídla? Protože Velikonoce slaví také křesťané na celém světe, není špatné vědět, co mají společného s těmi židovskými. Víc o tom v dalším odkazu. Má Pesach něco společného s Velikonocemi, které slaví křesťané? Má Pesach něco společného s Velikonocemi, které slaví křesťané? A teď můžes jít na poslední stránku.

4 A to je asi všechno Dobrá zpráva pro tebe! Víš toho o Pesachu více, než leckterý dospělý dospělý


Stáhnout ppt "Židovské Velikonoce neboli Pesach Možná jsi už někdy něco slyšel Možná jsi už někdy něco slyšel nebo i četl o nejdůležitějším nebo i četl o nejdůležitějším."

Podobné prezentace


Reklamy Google