Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor: Mgr. Jana Pavlůsková Datum: duben 2013 Ročník: 7. Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika a její aplikace Tematický.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor: Mgr. Jana Pavlůsková Datum: duben 2013 Ročník: 7. Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika a její aplikace Tematický."— Transkript prezentace:

1 Autor: Mgr. Jana Pavlůsková Datum: duben 2013 Ročník: 7. Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika a její aplikace Tematický okruh: Geometrie v rovině a v prostoru Téma: Čtyřúhelníky – systematizace a vlastnosti Anotace: Systematizace čtyřúhelníků, konvexnost

2

3 Čtyřúhelníky rovnoběžné strany RovnoběžníkyPravoúhelníkyČtverec Obdélník Kosoúhelníky KosočtverecKosodélník Lichoběžníky Pravoúhlý Rovnoramenný Obecný bez rovnoběžných stran Deltoidy Obecné čtyřúhelníky

4 Úsečka spojující libovolné dva body čtyřúhelníku náleží celá tomuto čtyřúhelníku.

5 Existuje aspoň jedna úsečka spojující dva body čtyřúhelníku, která nenáleží celá tomuto čtyřúhelníku.

6 Všechny vnitřní úhly konvexní (< 180°) Právě jeden vnitřní úhel nekonvexní (>180°)

7 Procvičování 1.Existuje nekonvexní rovnoběžník, lichoběžník, deltoid? Zdůvodněte. 2.Narýsujte libovolný nekonvexní čtyřúhelník. Dvěma různými způsoby určete jeho obsah. výsledky porovnejte. 3.Vystřihněte z papíru dva shodné tupoúhlé trojúhelníky. Skládejte z nich různé čtyřúhelníky a pojmenujte je.


Stáhnout ppt "Autor: Mgr. Jana Pavlůsková Datum: duben 2013 Ročník: 7. Vzdělávací oblast: Matematika a její aplikace Vzdělávací obor: Matematika a její aplikace Tematický."

Podobné prezentace


Reklamy Google