Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_F3-17 TABULKA VE WORDU AUTOR: Mgr. Vladimír Bartoš VYTVOŘENO: ŘÍJEN 2011 STRUČNÁ ANOTACE: VYTVOŘENÍ TABULKY V PROGRAMU MICROSOFT WORD Časová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_F3-17 TABULKA VE WORDU AUTOR: Mgr. Vladimír Bartoš VYTVOŘENO: ŘÍJEN 2011 STRUČNÁ ANOTACE: VYTVOŘENÍ TABULKY V PROGRAMU MICROSOFT WORD Časová."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_F3-17 TABULKA VE WORDU AUTOR: Mgr. Vladimír Bartoš VYTVOŘENO: ŘÍJEN 2011 STRUČNÁ ANOTACE: VYTVOŘENÍ TABULKY V PROGRAMU MICROSOFT WORD Časová náročnost: cca 30 minut PŘEDMĚT: Informatika Tento materiál byl vytvořen jako učební dokument projektu inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

2

3 Pro tvorbu tabulek existují vhodnější programy např. Excel. Přesto lze i ve Wordu vytvořit a upravovat tabulky. Důvodem často potřeba vložit jednoduchou tabulku do textu. Postup je následující:

4 1) V nabídce Vložit zvolíte možnost Tabulka. 2) Zvolíme Vložit tabulku 3) V nabídce Vložit tabulku zvolíte počet řádků, sloupců a šířku sloupců. Tabulka podle zadaných parametrů se zobrazí na stránce na pozici kurzoru.

5 5) Upravíte tabulku. Poklepání PTM zobrazíte kontextové menu, pomocí kterého můžete tabulku upravovat. Například ohraničení a stínování, směr textu, zarovnání buněk a další. 5) Nyní vepíšete do tabulky údaje. 4) Stejného cíle dosáhneme pomocí LTM, kterým můžeme rychle zvolit kolik řádků a sloupců má naše budoucí tabulka mít.

6 Nástroje tabulky – Návrh. Další možnost jak tabulku upravit, je použít záložku Nástroje tabulky – Návrh. Rozložení Nebo Rozložení.

7 Šířku sloupců nebo řádků lze upravit uchopením LTM a tažením na požadovanou šířku nebo délku.

8 CVIČENÍ Spusť si na svém počítači program WORD a vytvoř v něm tabulku, kterou použiješ jako rozvrh své třídy. 1.HOD2.HOD3.HOD4.HOD5.HOD6.HOD7.HOD8.HOD POMČJAJZNJTV ÚTFYMPŘAJČJVV STNJDĚJOVMČJHV ČTPŘFYZČJNJTv PÁAJDĚJMINFPČ

9 http://image.srovname.cz/cz/500/1472860/microsoft-word-2010-32- bit-x64-cz-dvd.jpg L.Kovářová, V. Němec, M. Jiříček, P. Navrátil.: Informatika pro základní školy 2. Computer media s.r.o. 2009, ISBN 978-80-7402-016-2 Použité obrázky a video: autor materiálu.


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_F3-17 TABULKA VE WORDU AUTOR: Mgr. Vladimír Bartoš VYTVOŘENO: ŘÍJEN 2011 STRUČNÁ ANOTACE: VYTVOŘENÍ TABULKY V PROGRAMU MICROSOFT WORD Časová."

Podobné prezentace


Reklamy Google