Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kalendář - březen Petr Machala. Březen – za kamna vlezem. 6.3. – Na sv. Bedřicha slunko teplem zadýchá. 7.3. – O sv. Tomáši sníh bředne na kaši. 12.3.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kalendář - březen Petr Machala. Březen – za kamna vlezem. 6.3. – Na sv. Bedřicha slunko teplem zadýchá. 7.3. – O sv. Tomáši sníh bředne na kaši. 12.3."— Transkript prezentace:

1 Kalendář - březen Petr Machala

2 Březen – za kamna vlezem. 6.3. – Na sv. Bedřicha slunko teplem zadýchá. 7.3. – O sv. Tomáši sníh bředne na kaši. 12.3. – Na sv. Řehoře, čáp letí přes moře. 22.3. – Na Kazimíra pohoda – na brambory úroda Víte, kolik má březen dnů? Znáte některé pranostiky na březen? Víte, který sv. byl patronem školáků? Svatý Řehoř I. (Velký) byl pro český lid patronem školy a žáků, ti svátek svého patrona trávili koledou hospodářům, s vinšováním dobrého zdraví, štěstí a požehnané úrody. Koleda v tento den byla úředně povolena, a tak žáci se svým kantorem v tento den trávili koledováním od stavení ke stavení. Obvykle byli kantor nebo nejstarší žák převlečeni za sv. Řehoře. Nejmenší chlapci pak představovali anděly, kteří nesli košíky na pamlsky a další drobnosti.

3 Významné dny: 12.3. 1999 – vstup ČR do NATO Víte, co je to NATO a jaké má cíle?

4 28.3. – Den učitelů Jan Amos Komenský (latinsky Comenius) 28. 3. 1592 jihovýchodní Morava – 15. 11. 1670 Amsterdam poslední biskup Jednoty bratrské český teolog, filosof, pedagog a spisovatel Víte, proč se slaví zrovna v tento den?

5 čas rovnodennosti Jarní - 20. nebo 21. března Jaké znáte symboly jara?

6 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Kalendář - březen Petr Machala. Březen – za kamna vlezem. 6.3. – Na sv. Bedřicha slunko teplem zadýchá. 7.3. – O sv. Tomáši sníh bředne na kaši. 12.3."

Podobné prezentace


Reklamy Google