Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LIMITA POSLOUPNOSTI Mgr.Zdeňka Hudcová TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČR.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LIMITA POSLOUPNOSTI Mgr.Zdeňka Hudcová TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČR."— Transkript prezentace:

1 LIMITA POSLOUPNOSTI Mgr.Zdeňka Hudcová TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČR

2 PŘÍKLAD: Vypište prvních šest členů posloupnosti a zobrazte je v soustavě souřadnic 1 2 3 4 5 6

3 DEFINICE Říkáme, že posloupnost (a n ) n=1 ∞ je konvergentní, právě, když existuje takové číslo a є R, že platí: Ke každému ε>0 existuje n 0 є N tak, že pro všechna přirozená čísla n>n 0 je |a n -a| < ε. Číslo a se nazývá limita posloupnosti. Posloupnost, která nemá limitu se nazývá divergentní.

4 ZÁPIS LIMITY POSLOUPNOSTI Každá posloupnost má nejvýše jednu limitu.

5 DEFINICE 1 2 3 4 5 6 Říkáme, že posloupnost je konvergentní, právě když existuje takové číslo aєR, že platí: Ke každému ε>0 existuje n 0 єN tak, že pro všechna n > n 0 je a n є(a-ε, a+ε) a+ε a-ε

6 VĚTY O LIMITÁCH

7 PŘÍKLAD Vypočítej limitu posloupnosti Řešení:

8 PŘÍKLAD Vypočítej limitu posloupnosti Řešení: 0+3 2+0

9 NEVLASTNÍ LIMITA POSLOUPNOSTI

10 PROCVIČUJ !


Stáhnout ppt "LIMITA POSLOUPNOSTI Mgr.Zdeňka Hudcová TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČR."

Podobné prezentace


Reklamy Google