Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak se rodí večerníčky Jak to, že film se skládá ze spousty obrázků? A víte kolik to dá práce, než se na filmovém plátně nebo v televizi začnou pohybovat.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak se rodí večerníčky Jak to, že film se skládá ze spousty obrázků? A víte kolik to dá práce, než se na filmovém plátně nebo v televizi začnou pohybovat."— Transkript prezentace:

1 Jak se rodí večerníčky Jak to, že film se skládá ze spousty obrázků? A víte kolik to dá práce, než se na filmovém plátně nebo v televizi začnou pohybovat vaše oblíbené postavičky? Spoustu zajímavostí o výrobě kreslených a loutkových filmů přinesla výstava Dětského muzea MZM Brno připravená ve spolupráci s Ateliery Bonton Zlín a Českou televizí Brno. Návštěvníci si sami mohli vyzkoušet jednoduchou animaci kreslených postaviček, loutek nebo animaci na počítači, či vysílání v televizním studiu. Pro nejmenší bylo připraveno pexeso s pohádkovými postavičkami, mohli si vyrobit večerníčkovu čepici nebo si zahrát loutkové divadlo. duben – říjen 2007

2 Úvodní vitrína s dekoracemi. (Dětské muzeum MZM, televize Technické muzeum Brno)

3 Ve staré televizi se děti mohly vyfotit jako Večerníček. (Dětské muzeum MZM)

4 Kinetoskop - názorná pomůcka k vysvětlení principu animovaného filmu. (Dětské muzeum MZM)

5 Pohled na pracoviště, kde se vytváří scénář a příprava před animací.

6 Práce na technickém scénáři a u prokreslovacího stolu. (Ateliér Bonton Zlín)

7 Zařízení pro animaci s ploškovými loutkami. (Ateliér Bonton Zlín)

8 Postavička s pohyblivými končetinami a oblečky Pata a Mata (Ateliér Bonton Zlín)

9 Pohled na část výstavy určenou nejmenším návštěvníkům. Velkou atrakcí byly loutky Pučmelouda a včelích medvídků (výtvarník Ivo Houf)

10 Děti si mohly vyzkoušet jednoduchou počítačovou animaci. Pracovaly s volně dostupným programem „Pivot stickfigure animator“.

11 Dabingové studio - nahrávání zvuků a ruchů do počítače. (Dětské muzeum MZM)

12 Herna pro nejmenší - dřevěné pexeso a magnetická tabule, kde děti přiřazovaly obrázky večerníčkových postaviček, které k sobě patří. (Dětské muzeum MZM)

13 Skládání večerníčkovy čepice.

14 Konečně loutková pohádka v televizi...

15 Malé kino - dokument o Jiřím Trnkovi nebo krátké pohádky.

16 Televizní studio (Česká televize Brno)

17 Pozor! Natáčíme.

18 Dioramata z pohádek. (Ateliéry Bonton Zlín)

19 kontakt: Dětské muzeum MZM, Kobližná 1 – Palác šlechtičen, Brno tel. 533 435 274, 533 435 371 e-mail: detskemuzeum@mzm.cz www.mzm.cz


Stáhnout ppt "Jak se rodí večerníčky Jak to, že film se skládá ze spousty obrázků? A víte kolik to dá práce, než se na filmovém plátně nebo v televizi začnou pohybovat."

Podobné prezentace


Reklamy Google