Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZVUKY A TÓNY VLASTNOSTI TÓNŮ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZVUKY A TÓNY VLASTNOSTI TÓNŮ."— Transkript prezentace:

1 ZVUKY A TÓNY VLASTNOSTI TÓNŮ

2 ZVUKY SE DĚLÍ NA TÓNY A PAZVUKY.
ZVUKY A TÓNY ZVUKY JSOU VŠE, CO SLYŠÍME OKOLO SEBE. ZVUKY SE DĚLÍ NA TÓNY A PAZVUKY. TÓN JE ZVUK HUDEBNÍ. PAZVUK JE ZVUK NEHUDEBNÍ. TO ZNAMENÁ, ŽE JE HRANÝ NA HUDEBNÍ NÁSTROJ NEBO ZAZPÍVANÝ. PAZVUKY JSOU TŘEBA RÁNY KLADIVA, ZVUKY ZVÍŘAT NEBO ZVUKY DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ.

3 POZNÁŠ, CO VYDÁVÁ TÓN A CO VYDÁVÁ ZVUK? TÓNY ZVUKY TÓNY

4 TÓNY MAJÍ 4 VLASTNOSTI: BARVU VÝŠKU DÉLKU SÍLU
ZDE MŮŽETE PRO ZAJÍMAVOST SHLÉDNOUT ZÁZNAM NEJSILNĚJŠÍHO ZVUKU SVĚTA: STAČÍ KLIKNOUT NA ODKAZ. TÓNY MAJÍ 4 VLASTNOSTI: BARVU VÝŠKU DÉLKU SÍLU

5 VÝŠKA TÓNU 8 6 1 3 4 7 5 2 OBRÁZEK JE CELÝ POMOTANÝ. ZKUS ŘÍCI, JAKÁ VĚC BUDE VYSOKO, A KTERÁ NÍZKO.

6 http://upload. wikimedia
ZDE SI MŮŽEŠ POSLECHNOUT NĚKOLIK TÓNŮ A ZKUSIT POZNAT, JESTLI JSOU VYSOKÉ NEBO NÍZKÉ. TATO ZVÍŘATA SE LIŠÍ VÝŠKOU SVÝCH HLASŮ! V HUDEBNÍ VÝCHOVĚ SE SVOU VÝŠKOU LIŠÍ TÓNY.

7 DÉLKA NOT NOTIČKY MAJÍ HOSTINU A VELICE RÁDY JEDÍ TŘEŠINKY. KOLIK TŘEŠINEK U JEDNOTLIVÝCH NOT NAPOČÍTÁŠ, TAK DLOUHO TUTO NOTU HRAJEME. POZOR, KAŽDÁ NOTA MÁ JINÝ POČET SNĚDENÝCH TŘEŠNÍ. NOTY SE LIŠÍ SVOU DÉLKOU!

8 NOTIČKY MAJÍ STÁLE CHUŤ NA TŘEŠINKY. PROSÍM, DEJ TŘEŠINKÁM DO BŘÍŠEK
TOLIK TŘEŠNÍ, KOLIK KAŽDÁ SNÍ.

9 SÍLA TÓNU Lev jako mocný král zvířat, musí mít velikou sílou a silný hlas, aby si získal úctu všech ostatních zvířátek. Pokud zařve svým hlasem, slyší ho všichni široko daleko. Naopak malá myšička má slabý tichý hlásek, aby ji neslyšela velká zvířata, která by ji mohla ublížit.

10 SÍLA TÓNU V HUDBĚ ZNAMENÁ, JAK MOC SILNĚ ZAHRAJEME TÓN NA
HUDEBNÍ NÁSTROJ. STEJNĚ JAKO VIDÍME ROZDÍLY V HLASE LVA A MYŠKY, TAK I NA HUDEBNÍ NÁSTROJE MŮŽEME HRÁT SILNĚ NEBO SLABĚ.

11 BARVA TÓNU URČITĚ VŠICHNI ZNÁTE BARVY JAKO ČERVENÁ, ŽLUTÁ, ZELENÁ,…
V HUDBĚ, ALE BARVA TÓNU ZNAMENÁ DRUH HUDEBNÍHO NÁSTROJE, NA KTERÝ TEN DANÝ TÓN ZAHRAJEME. JINOU BARVU TÓNU TEDY MAJÍ NAPŘÍKLAD HOUSLE A FLÉTNA NEBO BUBÍNEK A TRIANGL.


Stáhnout ppt "ZVUKY A TÓNY VLASTNOSTI TÓNŮ."

Podobné prezentace


Reklamy Google