Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

JEDNOBUNĚČNÉ ROSTLINY SINICE Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "JEDNOBUNĚČNÉ ROSTLINY SINICE Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem."— Transkript prezentace:

1 JEDNOBUNĚČNÉ ROSTLINY SINICE Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 1

2 SINICE  primitivní jednobuněčné organismy  nejstarší živé organismy na Zemi  nemají v buňkách ohraničené jádro  volně v cytoplazmě  tvoří rostlinný plankton  přemnožení = „vodní květ“ Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

3 SINICE  vznášejí se u hladiny  v buňkách dutiny naplněné dusíkem  obsahují zeleň listovou (chlorofyl) + modrozelené barvivo  v těle probíhá fotosyntéza  producenti  vytvářejí organické látky z anorganických Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 SINICE  symbióza s houbami  vznik lišejníků  výskyt:  sladká i slaná voda, v půdě, na povrchu dřevin, na skále  vytvářejí spory  dělení:  jednobuněčné X vláknité Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

5 SINICE Drkalka  stojaté vody, bahnité půdy  drkavý pohyb Jednořadka  řetízkovitá vlákna z buněk kulovitého tvaru Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

6 SINICE 2

7 DÝCHÁNÍ  ve všech buňkách  na světle i ve tmě  CO 2 a H 2 O se uvolňuje  O 2 se spotřebovává  zásobní látky se spotřebovávají FOTOSYNTÉZA  buňky s fotosyntetickými barvivy  jen za světla  CO 2 a H 2 O vstupují do reakce  O 2 se uvolňuje  zásobní látky se hromadí Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

8 Použité obrázky: obr. č. 1 - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lyngbya.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lyngbya.jpg Volně šiřitelné obr. č. 2 - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nostoc.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nostoc.jpg Volně šiřitelné Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 Použitá literatura: ČABRADOVÁ, VĚRA. HASCH, FRANTIŠEK. SEJPKA, JAROSLAV. VANĚČKOVÁ, IVANA. Přírodopis pro 6. ročník základní školy a primu víceletého gymnázia. 1. vyd. Plzeň:Nakladatelství Fraus, 2003. ISBN 807238211X. str. 32 – 33. JURČÁK, JAROSLAV. FRONĚK, JIŘÍ. Přírodopis 6. 2. vydání. Olomouc: Nakladatelství PRODOS, 2004. ISBN 8072301365. str. 16 – 17. Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "JEDNOBUNĚČNÉ ROSTLINY SINICE Učební materiál vznikl v rámci projektu INFORMACE – INSPIRACE – INOVACE, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem."

Podobné prezentace


Reklamy Google