Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PROGRAMOVÁNÍ V PHP PERSONAL HOME PAGES INCLUDE. 2 PŘÍKAZ INCLUDE SLOUŽÍ K VLOŽENÍ SOUBORU DOVNITŘ PHP SKRIPTU. PŘÍKAZ INCLUDE PŘEDSTAVTE SI TŘEBA, ŽE.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PROGRAMOVÁNÍ V PHP PERSONAL HOME PAGES INCLUDE. 2 PŘÍKAZ INCLUDE SLOUŽÍ K VLOŽENÍ SOUBORU DOVNITŘ PHP SKRIPTU. PŘÍKAZ INCLUDE PŘEDSTAVTE SI TŘEBA, ŽE."— Transkript prezentace:

1 PROGRAMOVÁNÍ V PHP PERSONAL HOME PAGES INCLUDE

2 2 PŘÍKAZ INCLUDE SLOUŽÍ K VLOŽENÍ SOUBORU DOVNITŘ PHP SKRIPTU. PŘÍKAZ INCLUDE PŘEDSTAVTE SI TŘEBA, ŽE CHCETE NA KONEC KAŽDÉ SVÉ HTML STRÁNKY PŘIDAT STEJNOU VĚC. ŘEKNĚME TŘEBA SVOJÍ ADRESU S KONTAKTY. NEBO URČITÝ OBRÁZEK, LOGO, APOD.. JEDNA Z MOŽNOSTÍ SAMOZŘEJMĚ JE POCTIVĚ SVOU ADRESU OPSAT NA KAŽDOU HTML STRÁNKU, KTEROU NAPÍŠETE. PHP OVŠEM NABÍZÍ I JINÉ MOŽNOSTI. NAPŘÍKLAD I TU MOŽNOST, ŽE ADRESU PROSTĚ NAPÍŠETE DO ZVLÁŠTNÍHO SOUBORU A POMOCÍ PŘÍKAZU INCLUDE JÍ "VLEPÍTE" DO KAŽDÉ VAŠÍ STRÁNKY.

3 3 ZKUSME SI TO TEDY. MĚJME SOUBOR S ADRESOU, KTERÝ BUDE NAZVÁN adresa.html A BUDE TO KUS HTML KÓDU PŘEDSTAVUJÍCÍ ADRESU: PŘÍKAZ INCLUDE - PŘÍKLAD

4 4 A DO KAŽDÉ STRÁNKY VLOŽÍME TENTO SOUBOR POMOCÍ PŘÍKLADU INCLUDE. TAKŽE BY TO MOHLO VYPADAT TŘEBA TAKTO:

5 5 PŘÍKAZ INCLUDE – VLOŽENÍ PHP KÓDU VLOŽENÝ SOUBOR SE BUDE JMENOVAT POCITEJ.PHP A BUDE PROSTĚ ZOBRAZOVAT, KOLIKRÁT BYL VLOŽEN:

6 6 SAMOTNÝ HLAVNÍ SKRIPT BUDE VYPADAT TAKTO: PŘÍKAZ INCLUDE – VLOŽENÍ PHP KÓDU


Stáhnout ppt "PROGRAMOVÁNÍ V PHP PERSONAL HOME PAGES INCLUDE. 2 PŘÍKAZ INCLUDE SLOUŽÍ K VLOŽENÍ SOUBORU DOVNITŘ PHP SKRIPTU. PŘÍKAZ INCLUDE PŘEDSTAVTE SI TŘEBA, ŽE."

Podobné prezentace


Reklamy Google