Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Česká republika Hlavní město Praha Jan Dušek. HLAVNÍ MĚSTO PRAHA  hlavní a největší město v České republice  politické, hospodářské, dopravní a kulturní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Česká republika Hlavní město Praha Jan Dušek. HLAVNÍ MĚSTO PRAHA  hlavní a největší město v České republice  politické, hospodářské, dopravní a kulturní."— Transkript prezentace:

1 Česká republika Hlavní město Praha Jan Dušek

2 HLAVNÍ MĚSTO PRAHA  hlavní a největší město v České republice  politické, hospodářské, dopravní a kulturní centrum státu  Popište polohu Prahy v rámci ČR:

3 PRAHA  Na kolikátém místě mezi kraji je Hlavní město Praha podle rozlohy?  Kolikátá v pořadí krajů je Praha v počtu obyvatel?  Spočítejte hustotu zalidnění v Praze. Kolikrát převyšuje průměrnou hustotu zalidnění celé ČR?

4 POLITICKÉ CENTRUM  Které významné státní úřady sídlí v Praze?  Vyhledejte na mapě Prahy: a)Prezidentskou kancelář b)Úřad vlády ČR c)Poslaneckou sněmovnu d)Senát

5 HOSPODÁŘSKÉ CENTRUM  Který sektor hospodářství je zde nejvýznamnější?  Víte, čím se zabývá nejdůležitější odvětví pražského průmyslu?

6 DOPRAVNÍ CENTRUM  Uveďte hlavní dopravní uzly české dopravy ležící na území Hlavního města Prahy:  Jaký typ dopravy je v ČR zastoupen jen v Praze?

7 TURISTICKÉ CENTRUM  V jakém pořadí navštíví turista následující pamětihodnosti, pokud půjde pěšky z Náměstí Republiky na Hradčany po tzv. Královské cestě? Orloj Karlův most katedrála sv. Víta Prašná brána kostel sv. Mikuláše

8 KULTURNÍ CENTRUM  Znáte některá pražská divadla?  Vyhledejte na mapě Prahy: a)Národní muzeum b)Národní divadlo c)Kongresové centrum

9  Klikněte na obrázek a prohlédněte si stověžatou Prahu z "vaší" věže!


Stáhnout ppt "Česká republika Hlavní město Praha Jan Dušek. HLAVNÍ MĚSTO PRAHA  hlavní a největší město v České republice  politické, hospodářské, dopravní a kulturní."

Podobné prezentace


Reklamy Google