Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Německo Aneta Bohdálková. Něco o Německu Německo leží od nás na západ. Německo leží od nás na západ. Sousedé Německa jsou: Polsko, Česká republika, Rakousko,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Německo Aneta Bohdálková. Něco o Německu Německo leží od nás na západ. Německo leží od nás na západ. Sousedé Německa jsou: Polsko, Česká republika, Rakousko,"— Transkript prezentace:

1 Německo Aneta Bohdálková

2 Něco o Německu Německo leží od nás na západ. Německo leží od nás na západ. Sousedé Německa jsou: Polsko, Česká republika, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Lucembursko, Belgie a Nizozemí. Sousedé Německa jsou: Polsko, Česká republika, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Lucembursko, Belgie a Nizozemí. V Německu jsou velká města: Berlín, Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem, V Německu jsou velká města: Berlín, Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem a Drážďany. Frankfurt nad Mohanem a Drážďany.

3 V Německu jsou řeky: Labe, Mohan, Dunaj, Rýn, Wesser. V Německu jsou řeky: Labe, Mohan, Dunaj, Rýn, Wesser. Pohoří: Alpy, Šumava a Krušné hory. Pohoří: Alpy, Šumava a Krušné hory. Nížina: Severoněmecká. Nížina: Severoněmecká. Letiště: Frankfurt nad Mohanem, Mnichov. Letiště: Frankfurt nad Mohanem, Mnichov. Na řekách Labe a Rýn jsou města: Hamburk, Drážďany, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. Na řekách Labe a Rýn jsou města: Hamburk, Drážďany, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem. V Německu je jedno jezero: Bodamské jezero. V Německu je jedno jezero: Bodamské jezero.

4 Hlavní město Německa je: Berlín. Hlavní město Německa je: Berlín. Rozloha: 357 021 km. Rozloha: 357 021 km. Měna: euro Měna: euro Jazyk : němčina. Jazyk : němčina. Německo leží v: mírném pásu. Německo leží v: mírném pásu. Obyvatelé: přibližně 80 milionů. Obyvatelé: přibližně 80 milionů. Zemědělství: chmel, brambory, obilniny, ovoce, zelenina, vinna réva. Zemědělství: chmel, brambory, obilniny, ovoce, zelenina, vinna réva. Průmysl: nerostné suroviny, dopravní prostředky (auta, lodě, letadla), chemické výrobky, výroba piva Průmysl: nerostné suroviny, dopravní prostředky (auta, lodě, letadla), chemické výrobky, výroba piva

5 Prezident Jméno a příjmení prezidenta: Joachim Gauck. Jméno a příjmení prezidenta: Joachim Gauck. Narozen: 24. ledna 1940 v Rostocku. Narozen: 24. ledna 1940 v Rostocku. Věk: 74 let. Věk: 74 let. Znamení: vodnář Znamení: vodnář Manželka: Daniela Schadtová Manželka: Daniela Schadtová Děti: Christian, Martin,Gesine, Děti: Christian, Martin,Gesine, Katharina. Katharina.

6 Německo

7 Druhá světová válka Na konci druhé světové války v roce 1945 bylo Německo rozděleno na dva státy: na takzvané východní a západní Německo. Na konci druhé světové války v roce 1945 bylo Německo rozděleno na dva státy: na takzvané východní a západní Německo.

8 Památky Německa

9 Drážďany Drážďany

10 Zámek Heidelberg Zámek Heidelberg

11 Radnice v Brémách Radnice v Brémách

12 Hamburg – město mostů Hamburg – město mostů

13 Děkuji za pozornost Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Německo Aneta Bohdálková. Něco o Německu Německo leží od nás na západ. Německo leží od nás na západ. Sousedé Německa jsou: Polsko, Česká republika, Rakousko,"

Podobné prezentace


Reklamy Google