Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž třecí spojky Ročník:3. Datum vytvoření:duben 2013 Název:VY_32_INOVACE_11.2.05.STR Anotace: Spojka, spojkový kotouč, štít spojky, přítlačný kotouč, pružina spojky, plocha setrvačníku, středící trn, utahovací moment. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 PŘÍPRAVA MONTÁŽE ČÁSTI SPOJKY NESMÍ BÝT POŠKOZENÉ ANI OPOTŘEBENÉ PŘI OPOTŘEBENÍ VŽDY MONTOVAT NOVÉ DÍLY

4 KONTROLA PŘED MONTÁŽÍ neporušenost a rovinnost třecích ploch neporušenost pružiny spojení štít-pružina-přítlačný kotouč bez závad náboj lamely a pružiny tlumiče torzních kmitů bez závad házivost lamely v povolené toleranci funkční spojkové ložisko a ovládací vidlice

5 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY MONTÁŽ SPOJKOVÉHO LOŽISKA

6 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY MONTÁŽ SPOJKOVÉHO LOŽISKA Mazat funkční plochy !!

7 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY MONTÁŽ ŠTÍTU SPOJKY LAMELA ŠTÍT

8 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY MONTÁŽ ŠTÍTU SPOJKY Pozor na správnou polohu

9 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY VYSTŘEDĚNÍ SPOJKY

10 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY MONTÁŽ ŠROUBŮ ŠTÍTU SPOJKY

11 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY DOTAŽENÍ ŠROUBŮ ŠTÍTU - POŘADÍ

12 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY DOTAŽENÍ ŠROUBŮ ŠTÍTU – UTAHOVACÍ MOMENT

13 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY DOKONČENÍ MONTÁŽE SPOJKY

14 MONTÁŽ TŘECÍ SPOJKY MONTÁŽ PŘEVODOVKY NA MOTOR

15 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Jaké zásady platí pro montáž spojkového ložiska? čisté, funkční a nepoškozené ložisko suvnost ložiska na vodícím pouzdru volný pohyb vypínací páky a vidlice funkční plochy mažeme mazacím tukem 2.Jakým způsobem utahujeme štít spojky na setrvačník motoru? provedeme vystředění spojky šrouby utahujeme v předepsaném pořadí šrouby utahujeme vždy předepsaným utahovacím momentem 3. Co je nejčastější příčinou prokluzování spojky? mastné nebo spálené obložení spojky, únava přítlačné pružiny

16 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Montáž."

Podobné prezentace


Reklamy Google