Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Transekt Příkazy Úkol 1: Zjistit obvod stromu v závislosti na druhu H 0 : Obvod stromů jednotlivých druhů se neliší H A : Obvod stromů jednotlivých druhů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Transekt Příkazy Úkol 1: Zjistit obvod stromu v závislosti na druhu H 0 : Obvod stromů jednotlivých druhů se neliší H A : Obvod stromů jednotlivých druhů."— Transkript prezentace:

1 Transekt Příkazy Úkol 1: Zjistit obvod stromu v závislosti na druhu H 0 : Obvod stromů jednotlivých druhů se neliší H A : Obvod stromů jednotlivých druhů se liší Použili jsme GLM Anovu Analysis of Variance Table SourceSum ofMeanProbPower TermDFSquaresSquareF-RatioLevel(Alpha=0.05) A: Druh * S Total (Adjusted) Total195 Term significant at alpha = 0.05 Závěr: H 0 zamítáme, obvod jednotlivých druhů stromů se liší.

2 Transekt Příkazy Úkol 2: Který druh má největší průměrné hodnoty obvodu stromů v prsní výši (1,3 m nad zemí)? Závěr: Obvod kmene dubu je největší, protože duby se ponechávají v porostu jako výstavky a nekácejí se.

3 Transekt Příkazy Úkol 3: Zjistit hustotu jasanů a ostatních druhů stromů, 95 % konfidenční interval Použili jsme program Ecological Methodology Distance Methods – Point Quarter Údaje pro 5 nezávislých transektů (= skupin, viz 5 řádků v tabulce) Průměrná hustota jasanů na ha 95 % konfidenční interval (jasany) Průměrná hustota stromů na ha 95 % konfidenční interval (stromy)

4 Transekt Příkazy Úkol 4: Zjistit absolutní četnosti jednotlivých druhů stromů Použili jsme program Microsoft Excel celkem střemcha 1 1 topol 112 jilm dub javor lípa olše jasan Závěr: nejčetnějšími druhy v lužním lese jsou jasan (72 %) a olše (10 %).


Stáhnout ppt "Transekt Příkazy Úkol 1: Zjistit obvod stromu v závislosti na druhu H 0 : Obvod stromů jednotlivých druhů se neliší H A : Obvod stromů jednotlivých druhů."

Podobné prezentace


Reklamy Google