Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana CZ.1.07/1.1.10/

2 Dějepis 6.r. Branšovská Věra

3 Doba kamenná (před dvěma milióny let) se rozděluje na: starší dobu kamennou PALEOLIT mladší dobu kamennou NEOLIT

4 Starší doba kamenná. Na Zemi dochází k ochlazení podnebí-doba ledová. Změny přírodních podmínek přinutily lidoopy : sestoupit z koruny stromů změnit způsob života.

5 Zrození člověka Mýty, legendy: 1) příběh o stvoření Adama a Evy z Bible 2) dle řeckých mýtů – lidé žili odpradávna na Zemi

6 Hypotéza (domněnka) Člověk měl pravděpodobně společné předky s dnešními lidoopy. Charles Darwin -v přírodě přežívají silnější a schopnější.

7 Člověk zručný (homo habilis) před 2 mil.let Pozůstatky: východní Africe Jedl: bobule sběrem plodů vejce červy kořínky lovil malé živočichy

8 Člověk zručný (homo habilis) žil v tlupách, aby se ubránil nepřátelům, bydlel v koruně stromů, pod převisy skal,v jeskyni.

9 Člověk zručný (homo habilis) Nutnost dorozumívat se,vedlo k vytvoření jednoduché řeči.

10 Člověk zručný (homo habilis) neuměl rozdělat oheň, používal jednoduché kamenné nástroje. Mnoho dětí umíralo brzy po narození, málokterý dospělý se dožil se 30 let.

11 Člověk vzpřímený ( homo erektus)před 15OO mil.let Pozůstatky: v Africe, v Asii, v Evropě Přezletice u Prahy, okolí Brna Jedl: bobule…. lovil: jeleny koně bizony

12 Člověk vzpřímený Kde žil: pod košatým stromem, v primitivních chatrčích v jeskyni. Neuměl mluvit, pouze vydával skřeky.

13 Člověk vzpřímený Dokázal rozdělat oheň! Zbraně: oštěpy dřevěné kyje Pěstní klín: opracovaný kámen ve tvaru mandle.

14 Zdroje: Učebnice pro ZŠ Dějiny pravěku a starověkého Orientu Práce s.r.o., SPL Praha, 1994 Použití obrázku z klipartu MS office


Stáhnout ppt "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google