Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.2146 Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Sada č. XXI Identifikátor sady: VY_32_INOVACE_Sada XXI _ VV, DUM 11 Vzdělávací oblast: Umění a kultura Vzdělávací obor: Výtvarná výchova Název: Tulipány Autor: Mgr. Monika Březinová Stručná anotace: Tulipány na okno vytvořené výtvarnou technikou zvanou enkaustika. Metodické zhodnocení: Práce trvala dvě vyučovací jednotky. Děti se naučily novou výtvarnou techniku – - enkaustiku, malování rozehřátým voskem/. Hodina proběhla 16. 4. 2012 ve třídě 3. A.

2 TULIPÁNY Technika: enkaustika – malování horkým voskem Pomůcky: Voskové pastely, stará žehlička, kancelářský papír, nůžky, tužka, lepící páska, šablona motivu tulipánu Cíl: naučit se novou výtvarnou techniku, procvičit si teorii o míchání barev, a zdokonalit se ve stříhání. Postup: 1. Motivace – vyprávění o jaru a barvách na jaře 2. Přichystat papír pro enkaustické malování, tentokrát stačí kancelářský. Dáme nažhavit žehličku a mezitím si ze sady pastelů vybereme sympatické barvy. Dobře vypadají třeba i jen dvě až tři. Přiložíme konec pastelu na žhavou plošku žehličky a poté, co je nějaké množství roztaveno, přiložíme žehličku na papír. Buď ji jenom obtiskneme, nebo s ní i „zavlníme“, čímž se vytvoří vlnky. 3. Na takto připravené papíry položíme šablonu tulipánu a vystřihneme. Nejprve vystřihneme květ, z jiného/barevně/ papíru vystřihneme listy. 4. Tulipány nalepíme na okno Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová

3 TULIPÁNY - PRÁCE DĚTÍ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová

4 TULIPÁNY - PRÁCE DĚTÍ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová

5 TULIPÁNY - PRÁCE DĚTÍ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová

6 TULIPÁNY - PRÁCE DĚTÍ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová

7 TULIPÁNY - PRÁCE DĚTÍ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová

8 TULIPÁNY - PRÁCE DĚTÍ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová

9 FOTODOKUMENTACE – ARCHIV AUTORA Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Monika Březinová Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."

Podobné prezentace


Reklamy Google