Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Reformace Kalvinismus Anglikánská církev. Kalvínismus 1.Reformace se šíří i do dalších oblastí. 2.V Ženevě založil reformátor Jan Kalvín nové učení =

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Reformace Kalvinismus Anglikánská církev. Kalvínismus 1.Reformace se šíří i do dalších oblastí. 2.V Ženevě založil reformátor Jan Kalvín nové učení ="— Transkript prezentace:

1 Reformace Kalvinismus Anglikánská církev

2 Kalvínismus 1.Reformace se šíří i do dalších oblastí. 2.V Ženevě založil reformátor Jan Kalvín nové učení = kalvínismus. Jan Kalvín

3 KalvínismusZnakykalvínismuvíra v předurčení střídmost práce,podnikání

4 Anglikánská církev 1.Od katolické církve se odtrhl i anglický král Jindřich VIII. Tudor. 2.Jindřich založil vlastní státní anglikánskou církev 2.Jindřich založil vlastní státní anglikánskou církev. Jindřich VIII.

5 Anglikánská církev Znaky anglikánské církvepřijímání pod obojí nahrazení latiny angličtinou panovník hlavou církve

6 Protireformace 1.Papež na reformaci reagoval svoláním tzv. Tridentského koncilu, který se pokusil o nápravu církve. 2.Roku 1540 byl založen církevní řád Jezuitů.

7 Jezuitský řád šíření katolické víry víry působení ve školách ve školách rozvojvzdělanosti

8

9


Stáhnout ppt "Reformace Kalvinismus Anglikánská církev. Kalvínismus 1.Reformace se šíří i do dalších oblastí. 2.V Ženevě založil reformátor Jan Kalvín nové učení ="

Podobné prezentace


Reklamy Google