Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MĚLNICKÉ PODZEMÍ STUDNA STUDNA. Po trvalém zpřístupnění dominantní 60 metrů vysoké chrámové věže našeho města veřejnosti, se dočkali občané a turisté.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MĚLNICKÉ PODZEMÍ STUDNA STUDNA. Po trvalém zpřístupnění dominantní 60 metrů vysoké chrámové věže našeho města veřejnosti, se dočkali občané a turisté."— Transkript prezentace:

1 MĚLNICKÉ PODZEMÍ STUDNA STUDNA

2

3 Po trvalém zpřístupnění dominantní 60 metrů vysoké chrámové věže našeho města veřejnosti, se dočkali občané a turisté další příjemné události, kterou se stalo trvalé zpřístupnění 150 metrů dlouhé chodby vedoucí k středověké 57 metrů hluboké studni, na jejíž konci se naskýtá úchvatný pohled k vodní hladině, jakož i pohled k místům, po nichž občas i nevědomky šlapeme. V podzemí nás čeká nejedno překvapení a částečně se s ním můžeme v rámci propagace setkat na http://mujmelnik.webzdarma.cz/Studna.htmlhttp://mujmelnik.webzdarma.cz/Studna.html. STUDNA

4

5 Zveme všechny zájemce na prohlídku části mělnického podzemí a středověké studny ze 14.století, která je přístupná pouze 150metrů dlouhou podzemní chodbou.Vstup do studny je opatřen bezpečnou mříží, takže se každý může bez obav podívat do hlubin na smaragdově zbarvenou vodu, ale i nahoru, kde uvidí klenbu z konce 19.století, na níž se již vytvořila výzdoba tvořená sněhobílými tenkými dlouhými krápníky. Studna ohromí především svými rozměry, je hluboká 54 metrů, sloupec vody je 7metrový a v nejširším místě těsně nad hladinou studna měří 4,543 metru, nahoře u vstupu do studny pak 3,943 metru, takže je zapsána v české Guinessově knize rekordů jako nejširší v ČR. V podzemních prostorách naleznou návštěvníci model rumpálu, který se používal k čerpání vody ze studny.

6

7 Podzemní chodby vedoucí různými směry se nenacházejí pouze v okolí studny, ale pod celým historickým středem. Ke studně původně vedly tři chodby. První (ta, která Podzemní chodby vedoucí různými směry se nenacházejí pouze v okolí studny, ale pod celým historickým středem. Ke studně původně vedly tři chodby. První (ta, která je nyní používaná a původně vedla k hotelu Hamburg. Teď vede pouze pod okresní úřad.) je nyní používaná a původně vedla k hotelu Hamburg. Teď vede pouze pod okresní úřad.) Druhá chodba, která je už bohužel zasypaná vedla pod dnešní Komerční banku. A třetí chodba, která je už také zasypaná vedla k mělnickému muzeu. Druhá chodba, která je už bohužel zasypaná vedla pod dnešní Komerční banku. A třetí chodba, která je už také zasypaná vedla k mělnickému muzeu.

8 Rozvrh prohlídek : 10:00 11:00 12:00 12:45 14:00 15:00 16:00 17:00 Ceny vstupného: dospělá osoba 50,- Kč děti od 6 do 18 let, studenti, důchodci 25,- Kč rodinná vstupenka (2 dospělí a 2 děti od 6 do 18 let) 100,- Kč děti do 6 let zdarma sleva pro skupiny nad 10 osob 10 % prodej vstupenek, případně rezervaci zajišťuje Turistické a informační středisko Mělník, náměstí Míru č.p.11

9 KONEC VYROBIL VYROBIL Jakub WEINSTEIN Jakub WEINSTEIN ©2009 ©2009


Stáhnout ppt "MĚLNICKÉ PODZEMÍ STUDNA STUDNA. Po trvalém zpřístupnění dominantní 60 metrů vysoké chrámové věže našeho města veřejnosti, se dočkali občané a turisté."

Podobné prezentace


Reklamy Google