Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzika 6. ročník Fyzikální veličiny AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu veličina AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzika 6. ročník Fyzikální veličiny AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu veličina AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci."— Transkript prezentace:

1

2 Fyzika 6. ročník Fyzikální veličiny AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu veličina AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci popíší fyzikální veličinu a její jednotku SVPNe Klíčová slovaFyzika, veličina Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinace Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost475 kB

3 Fyzika 6. ročník Fyzikální veličiny

4 Co může fyzika zkoumat? síla výška rychlost hmotnost teplota tlak

5 Fyzikální veličina: Označení fyzikální veličiny Číselná hodnota - velikost m = 15 kg Značka jednotky

6 Veličiny dělíme na základní a odvozené. Příklady základních veličin: délka hmotnost čas Znáš nějaké odvozené veličiny?

7 Otázky a úkoly 1. Zapiš vybrané vlastnosti svého těla pomocí fyzikálních veličin. 2. Znáš nějakou fyzikální veličinu, o které jsi se ještě ve škole neučil? Jakou má jednotku?

8 A příště se pustíme do první veličiny, kterou bude délka.


Stáhnout ppt "Fyzika 6. ročník Fyzikální veličiny AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu veličina AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci."

Podobné prezentace


Reklamy Google