Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mechorosty Rostliny výtrusné. Charakteristika nejstarší suchozemské rostliny, vývoj ze zelených řas Nemají vyvinutá pletiva, rostou v trsech, jejich tělo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mechorosty Rostliny výtrusné. Charakteristika nejstarší suchozemské rostliny, vývoj ze zelených řas Nemají vyvinutá pletiva, rostou v trsech, jejich tělo."— Transkript prezentace:

1 Mechorosty Rostliny výtrusné

2 Charakteristika nejstarší suchozemské rostliny, vývoj ze zelených řas Nemají vyvinutá pletiva, rostou v trsech, jejich tělo se nazývá stélka, nízký a drobný vzrůst rozdělují se na 2 skupiny: játrovky Mechy

3 JÁTROVKY JÁTROVKY velmi staré Primitivní a velmi staré mechorosty lupenitá nebo listnatá stélka s příchytnými vlákny Výskyt na stinných nebo vlhkých místech ZástupcePOROSTNICE MNOHOTVARÁ Zástupce: POROSTNICE MNOHOTVARÁ

4 MECHY VÝSKYT po celé zeměkouli, často tundry a polární oblasti Průkopníci života Při rozmnožování se střídá tvorba pohlavních buněk s tvorbou výtrusů-rodozměna K rozmnožování potřebují vodu

5 Význam mechorostů Základ rostlinných společenstev Průkopníci života Tvorba humusu a rašeliny Zabraňují erozi půdy Ukazatelé znečištění ovzduší zadržují vodu v krajině- ZÁSOBÁRNA Dú:nákres mech.rostlinky a vypsat zástupce!

6 Stavba těla tobolka s výtrusy čepička tobolka štět lodyžka příchytná vlákna lístky

7 Naše mechy

8 Bělomech sivý

9 Dvouhrotec chvostnatý

10 Měřík tečkovaný

11 Ploník obecný

12 Rašeliník člunkolistý

13 Játrovky – porostnice mnohotvárná

14 Kontrolní otázky a samostatná práce Co jsou to játrovky? Jak se rozmnožují mechorosty? Popiš stavbu mechové rostlinky.


Stáhnout ppt "Mechorosty Rostliny výtrusné. Charakteristika nejstarší suchozemské rostliny, vývoj ze zelených řas Nemají vyvinutá pletiva, rostou v trsech, jejich tělo."

Podobné prezentace


Reklamy Google