Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Soubor se skládá z teoretického příspěvku, který je námětem pro vyučujícího. Představuje scénář výukové hodiny, zahrnuje pro vyučujícího. Představuje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Soubor se skládá z teoretického příspěvku, který je námětem pro vyučujícího. Představuje scénář výukové hodiny, zahrnuje pro vyučujícího. Představuje."— Transkript prezentace:

1

2 Anotace: Soubor se skládá z teoretického příspěvku, který je námětem pro vyučujícího. Představuje scénář výukové hodiny, zahrnuje pro vyučujícího. Představuje scénář výukové hodiny, zahrnuje klíčové kompetence a očekávaný výstup. Žáci získají nové klíčové kompetence a očekávaný výstup. Žáci získají nové znalosti a utvrdí již nabyté znalosti a utvrdí již nabyté poznatky. Z obrázku koloběhu hornin popisují souvislosti, které uplatní v testu. Autor: Jitka Dvořáková Datum vytvoření: listopad 2011 Jazyk: Čeština Vzdělávací oblast: lověk a příroda Vzdělávací oblast: člověk a příroda Obor: řírodopis Obor: přírodopis Tematický okruh: eživá příroda Tematický okruh: neživá příroda Učivo: Učivo: horninový cyklus Očekávaný výstup: Očekávaný výstup: chápe souvislosti geologického oběhu hornin Speciální vzdělávací potřeby : žádné Klíčová slova: Klíčová slova: horninový cyklus Druh učebního materiálu: prezentace, Druh učebního materiálu: prezentace, nákres, test Cílová skupina: žák II. stupně – 9. ročník Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělání – druhý stupeň – první období Typická věková skupina: 12 – 15 let

3 HORNINOVÝ CYKLUS Nekonečný koloběh přeměny hornin usazených metamorfovaných vyvřelých Měřítko tisíce – miliony let

4 SCHÉMA HORNINOVÉHO CYKLU základ: sopečná činnost magma teče po povrchu – ochlazuje se a tuhne ztuhlé vyvřeliny – zvětrávají, rozpadají se napadají do moře – usazují se, klesají do větší hloubky, zpevní se větší hloubka, tlak a teplota – přeměňují se a opět roztavují roztavené pod tlakem – opět se dostávají na zemský povrch

5 Nákres horninového cyklu s popisem

6 TEST 1. 1. Vysvětli pojem nekonečný koloběh přeměny hornin. 2. 2. Magma na zemském povrchu tuhne nebo se roztavuje? 3. 3. Co působí na zvětrávání vyvřelin? 4. 4. Ve větších hloubkách je menší tlak a teplota, nebo je tomu naopak? 5. 5. Co dělají horniny, když na ně působí tlak a teplota? 6. 6. Vysvětli svými slovy pojem: magmatický kotel.

7 Autorem obrázku je Jitka Dvořáková


Stáhnout ppt "Anotace: Soubor se skládá z teoretického příspěvku, který je námětem pro vyučujícího. Představuje scénář výukové hodiny, zahrnuje pro vyučujícího. Představuje."

Podobné prezentace


Reklamy Google