Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorka: Koltunová Kristýna 1 kapitola Jedna slepička žila na statku na obrovském dvoře se spoustu jiných slepiček. Tady se všechny od sluníčka do sluníčka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorka: Koltunová Kristýna 1 kapitola Jedna slepička žila na statku na obrovském dvoře se spoustu jiných slepiček. Tady se všechny od sluníčka do sluníčka."— Transkript prezentace:

1

2 Autorka: Koltunová Kristýna

3 1 kapitola Jedna slepička žila na statku na obrovském dvoře se spoustu jiných slepiček. Tady se všechny od sluníčka do sluníčka promenovaly, kdákaly, pilně snášely vajíčka a večer se v útulném kurníku posadily na hřad a sladce spaly až do rána. Jednoho dne se to slepičce omrzelo, nudila se na dvoře a řekla si, že se vydá na cesty, aby poznala svět a lidi.

4 2 Kapitola Jak tak pochodovala, potkala hejno kačen. Pozdravila a kačer ji přátelsky zval, aby jsi šla s nimi zaplavat. Jenže slepička neuměla plavat.

5 3.kapitola Za nějakou dobu šla proti ní po cestě kočka. Ta za se nabídla slepičce, aby se sní vypravila na lov myší. Jenže slepička jaktěživa myši nežrala.

6 4.kapitola: Putovala, putovala, když na ni najednou někdo zaštěkal. Byl to veliký pes.,,Kousek odtud jsem si zahrabal chutnou kost,“ povídal.,,pojď se mnou, zvu tě na hody.“ Kosti slepička taky nejedla. Nejraději ze všeho zobala zrníčka.

7 5.kapitola,,V cizině mi nikdo nerozumí,“ vzdychla si.,,Bude nejlepší, když se vrátím tam, kam patřím. Do statku na dvorek.“ A vrátila se a byla už se svým životem spokojená.


Stáhnout ppt "Autorka: Koltunová Kristýna 1 kapitola Jedna slepička žila na statku na obrovském dvoře se spoustu jiných slepiček. Tady se všechny od sluníčka do sluníčka."

Podobné prezentace


Reklamy Google