Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

k l á r a a d a m o v á „Moje máma, Olga Babrajová, byla malířka. Domov voněl terpentýnem a taky jsme měli maličkou keramickou pícku, ve které máma.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "k l á r a a d a m o v á „Moje máma, Olga Babrajová, byla malířka. Domov voněl terpentýnem a taky jsme měli maličkou keramickou pícku, ve které máma."— Transkript prezentace:

1

2

3 k l á r a a d a m o v á

4 „Moje máma, Olga Babrajová, byla malířka. Domov voněl terpentýnem a taky jsme měli maličkou keramickou pícku, ve které máma občas pálila své drobné keramické plastičky. Pokaždé, když tu pícku otevírala, s úžasem jsem sledovala, co žár udělá s hlínou a glazurami. Po ukončení studia architektury a krátké praxe v oboru jsem se rozhodla spolupracovat s mámou v její keramické dílně v Brně. Teď pracuji ve své dílně v Omicích u Brna, bohužel bez maminky, i když pod kůží cítím její pohled na svět a krásno. Keramika dává velkou škálu výrazů. Někdy se věnuji drobné tvorbě s detaily, jindy mě upoutá tvořit varianty čistých plastických tvarů. Taková je keramika a já chci pokaždé zažít při otevření pece ten okamžik fascinace z dětství.“

5 narozena 1948 v Kroměříži absolvovala FAST VUT v Brně od roku 1979 samostatně vystavuje u nás i ve světě, účastní se kolektivních výstav a má řadu realizací v architektuře je členkou Sdružení keramiků Brno, žije a pracuje v Omicích u Brna

6

7 drátovaný servis s růžemi

8 drátované hrníčky a zvonek

9 kraklovaná váza

10 kraklovaný talíř

11 kraklované talířekraklované vázy

12 velikonoční vajíčka

13 velikost vajec A-B

14 bonboniéry – atlasky

15 domek – květináčdomečky – dózy

16 tři králové – svícny, vázy

17 z cyklu antropomorfní nábobí

18 váza

19 vázy

20 olé, olé…

21 miska na hrozny

22 fontány

23 město – mozaika z kachlíprázdniny u moře – kachle

24 portrét

25 dagrpet@seznam.cz 2007 vyrobila dagmar petrášková fotografie irena armutidisová a z archivu autorky

26 k o n e c


Stáhnout ppt "k l á r a a d a m o v á „Moje máma, Olga Babrajová, byla malířka. Domov voněl terpentýnem a taky jsme měli maličkou keramickou pícku, ve které máma."

Podobné prezentace


Reklamy Google