Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Násobení mnohočlenů Matematika – 8. ročník. Násobení jednočlenů Vypočtěte: Násobení je asociativní, tj. činitele lze libovolně zaměnit. Při násobení jednočlenů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Násobení mnohočlenů Matematika – 8. ročník. Násobení jednočlenů Vypočtěte: Násobení je asociativní, tj. činitele lze libovolně zaměnit. Při násobení jednočlenů."— Transkript prezentace:

1 Násobení mnohočlenů Matematika – 8. ročník

2 Násobení jednočlenů Vypočtěte: Násobení je asociativní, tj. činitele lze libovolně zaměnit. Při násobení jednočlenů můžeme koeficienty (čísla) i proměnné libovolně sdružovat a měnit jejich pořadí.

3 Násobení jednočlenů Vypočtěte: Násobit mezi sebou lze pouze koeficienty (čísla) nebo stejné proměnné !

4 Násobení mnohočlenu jednočlenem Vypočtěte: (platí distributivní zákon) Mnohočlen násobíme jednočlenem tak, že jednočlenem vynásobíme každý člen mnohočlenu a výsledné jednočleny sečteme.

5 Násobení mnohočlenu jednočlenem Vypočtěte: Násobit mezi sebou lze pouze koeficienty (čísla) nebo stejné proměnné !

6 Násobení mnohočlenu jednočlenem Vypočtěte: Násobit mezi sebou lze pouze koeficienty (čísla) nebo stejné proměnné !

7 Násobení mnohočlenu mnohočlenem Vypočtěte: Mnohočlen násobíme mnohočlenem tak, že každý člen jednoho mnohočlenu násobíme každým členem druhého mnohočlenu a vzniklé jednočleny sečteme. Násobit jednočleny lze v libovolném pořadí. Jednotlivé členy je třeba násobit i s jejich znaménky!

8 Násobení mnohočlenu mnohočlenem Vypočtěte:

9 Násobení mnohočlenu mnohočlenem a) obě strany se zvětší o 3 cm a b 3 3 (součin sousedních stran) nový obdélník je větší o

10 Násobení mnohočlenu mnohočlenem b) obě strany se zvětší o x cm a b x x (součin sousedních stran) nový obdélník je větší o

11 Násobení mnohočlenu mnohočlenem a b 3 5 (součin sousedních stran) obsah nového obdélníku se změní o

12 Násobení mnohočlenu mnohočlenem a b x+3 y (součin sousedních stran) obsah nového obdélníku se změní o

13 Násobení mnohočlenu mnohočlenem Vypočtěte:


Stáhnout ppt "Násobení mnohočlenů Matematika – 8. ročník. Násobení jednočlenů Vypočtěte: Násobení je asociativní, tj. činitele lze libovolně zaměnit. Při násobení jednočlenů."

Podobné prezentace


Reklamy Google