Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Spouštíme aplikace Spuštění aplikace Malování

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Spouštíme aplikace Spuštění aplikace Malování"— Transkript prezentace:

1 Spouštíme aplikace Spuštění aplikace Malování
Spuštění aplikace WordPad Spuštění aplikace Kalkulačka Přepínání mezi aplikacemi

2 Jak spustíme aplikace? Počítač obsahuje různé programy (aplikace). Abychom s nimi mohli pracovat, musíme je umět spustit. Vyzkoušíme si spuštění aplikací z nabídky Start. Po klepnutí myší na toto tlačítko se otevře sloupcová nabídka, kterou můžeme dále rozbalovat.

3 Spuštění aplikace Malování
V nabídce Start najdeme příkaz Programy, v rozbalené vedlejší podnabídce Příslušenství a ve třetí podnabídce klepneme na položku Malování.

4 Program Malování Otevře se nám okno, ve kterém je spuštěn program Malování. Pomocí myši nakreslíme v tomto programu květinu a pod ni auto nebo domeček.

5 Spuštění aplikace WordPad
V nabídce Start najdeme opět příkaz Programy, poté Příslušenství a v další podnabídce klikneme na položku WordPad.

6 Program WordPad V tomto programu můžeme psát texty. Zkusíme zapsat jména pěti spolužáků. Stiskneme Enter a na další řádek zapíšeme pět zvířat, která začínají na písmeno k. Na třetí řádek napíšeme tři oblíbená jídla.

7 Spuštění aplikace Kalkulačka
V nabídce Start v příkazu Programy, podnabídce Příslušenství vybereme a klikneme na položku Kalkulačka.

8 Program Kalkulačka Tento program budeme využívat ke kontrole matematických příkladů. Všimneme si nejprve, jak se znázorňuje násobení a dělení. Zkusíme si vypočítat několik příkladů. Která klávesa na klávesnici nám příklad vypočítá? Co se stane, pokud při výpočtu použijeme tlačítka C a Zpět?

9 Přepínání mezi aplikacemi
Nyní si všimneme Hlavního panelu. Zjistíme, že jsou na něm znázorněny pomocí obdélníků všechny spuštěné aplikace. Zkusíme se klepnutím myší postupně přepínat do aplikací Malování, WordPad, Kalkulačka.

10 Ukončení aplikací Všechny spuštěné aplikace postupně ukončíme kliknutím na symbol křížku v pravém horním rohu. V aplikaci Malování a WordPad se při zavírání počítač zeptá, zda chceme uložit změny v dokumentu. Abychom program skutečně ukončili, klepneme na tlačítko Ne, protože nyní nechceme nic ukládat.


Stáhnout ppt "Spouštíme aplikace Spuštění aplikace Malování"

Podobné prezentace


Reklamy Google